Eesti firma, mis tegeleb programmeerimise ja tugiteenusega (customer support), ei väljasta müügiarveid klientidele, vaidüks kord kuus esitatakse müügiarve programmeerimise ja tugiteenuse eest emaettevõttele. Emaettevõte on Eesti firma omanik (100%). Tegelikult esitatakse müügiarve järgmise kuu eelarve järgi, juhatuse liige vaatab, mis kulud on järgmises kuus, ja võtab arvesse peaaegu sama summa. Teist tulu Eesti firmal ei ole. Kasutatakse kasumiaruande skeemi 1. Mis kulud on sel juhul otseselt tootmisega seotud kulud? Kas tütarettevõte saab edasi esitada oma kulud emaettevõttele sama hinnaga?
Kulude jaotus kasumiaruande skeemi 1 järgi lähtub kulude sisust ehk neid jagatakse ostetud kaupade ja teenuste, mitmesuguste kulude, palgakulude ja põhivara amortisatsiooni vahel vastavalt teie kontoplaani seadistusele ning ettevõtte raamatupidamise sise-eeskirjadele.
Kasumiaruandes kajastatakse kõik kulud, mis on tehtud ettevõtte nimel, kaasa arvatud need, mis maksustatakse tulumaksuga kui ettevõtlusega mitteseotud kulud. Tootmisega otseselt seotud kulude ja üldkulude liigendus sõltub ettevõtte arvestuspõhimõtetest, mis tuleks määrata raamatupidamise sise-eeskirjades. Näiteks programmeerijate palgakulud võib nimetada tootmiskuludeks, aga juhi ja raamatupidaja palgakulud üldhalduskuludeks. Selline jaotus on aga vajalik juhul, kui kasutate kasumiaruande skeemi 2.
Kuna Eesti tütarettevõte osutab teenused emaettevõttele, peaks müügihind vastama mitte seotud osapooltele sarnaste teenuste osutamise omale. Selleks peavad olema määratud grupi tasemel siirdehindade kujundamise põhimõtted (näiteks kulud pluss tegevuse valdkonna keskmine tegevuskasum, mis IT-teenuste puhul võib olla küllaltki kõrge) ning tuleb võrrelda tütarettevõtte tegevuskasumit samal tegevusalal tegutsevate ettevõtjate keskmise määraga. Juhul kui tütarettevõte müüb teenuseid seotud osapoolele hindadega, mis on madalamad kui sõltumatu ostja puhul, tuleb saamata jäänud tulu deklareerida TSD lisa 6 vormis ja maksustada tulumaksuga.
Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.