- kõik töötajale või ametnikule makstavad rahalised tasud: palk, lisatasu, juurdemakse, puhkusetasu, töölepingu ülesütlemisel või teenistusest vabastamisel ettenähtud hüvitis, kohtu või töövaidluskomisjoni väljamõistetud hüvitis või viivis, haigushüvitis ning riigieelarvest hüvitatav puhkusetasu;
- seoses tööõnnetuse või kutsehaigusega makstav hüvitis juhul, kui seda ei maksta kindlustushüvitisena;
- Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste seaduse § 52 alusel tööandjalt teenuse tellinud isiku makstud tasu;
- töövõtu-, käsundus- või muu võlaõigusliku lepingu alusel makstud töö- või teenustasu;
- kõik rahalised tasud, mida maksab juriidiline isik juhtimis- või kontrollorgani liikmele oma ametiülesannete täitmise eest (tulumaksuseaduse § 13).
Tulumaksumäär
Tulumaksumäär 2017. aastal on 20%.
Palgatulu deklareerimine
Palgatulu deklareeritakse füüsilise isiku tuludeklaratsiooni tabelis 5.1 koos muude maksustatavate tuludega, millelt on tulumaks kinni peetud.
Andmed palgatulu kohta on tuludeklaratsioonil eeltäidetud. Teie kohustuseks on andmete õigsust kontrollida ja vajadusel parandada täiendada. Kui olete saadud tulu, mis eeltäidetud deklaratsioonil ei kajastu, tuleb ka see deklaratsioonile märkida.
Palgatulult arvestab makse (tulumaks, sotsiaalmaks, pensionikindlustusmakse ja töötuskindlustusmakse) tööandja, kes need ka deklareerib ja tasub.
Seda, kas teie tööandja on deklareerinud kogu teie palga, saate kontrollida e-maksuameti/e-tolli alajaotuses „Töötamine ja väljamaksed" → „Minu sissetulekud".
Ümbrikupalka vastu võttes jääb töötaja ilma olulistest hüvedest
Ümbrikupalk võtab ära töötaja:
- haigushüvitise
- tööõnnetushüvitise ja töötukindlustuse
- võimaluse saada õiglast vanemahüvitist
- võimaluse saada pangalaenu
- seadusandliku kaitse tööandja eest