Käsitleme selles äriruumide üürilepinguid – et üürnik teaks hoiduda kahjulikest tingimustest üürilepingu ennetähtaegsel ülesütlemisel.
Veel kirjutame alanud aasta esimeses Plussis toetuste taotlemise raskest tööst. Kõik me teame, et ühe ihaldatud toetuse taotlemine ei ole sugugi kerge ettevõtmine. Esiteks on konkurents taotlejate vahel tihti väga tihe, teiseks tuleb täpselt jälgida toetuse tingimusi ja tähtaegu ning kolmandaks peab arvestama rahastaja pideva kontrolliga, kas ikka taotleja täidab kõiki esitatud nõudmisi. Seega peab taotleja igal võimalikul moel tõestama, et just tema on väärt pakutavat raha saama.
Ometi ei ole rahastuse taotlemine loterii, vaid pigem malemäng, kus tuleb lähtuda etteantud reeglitest, aga vahel ka mitu sammu ette näha, nagu kirjutavad Plussi seekordses numbris ManNet Partners Balticsi spetsialistid. Ühtlasi on nad kokku pannud mõned kasulikud soovitused, mida iga rahataotleja peaks meeles hoidma, et tema ettevõtmine õnnestuks.
Asjalikku nõu annab ka Plussi kolmas pikem kirjutis. Toome selles välja negatiivse omakapitali probleemid: millised ohud sellega seaduse järgi kaasnevad ja mida nende vältimiseks ette võtta.
“Vajaliku näidise” rubriik pakub seekord hea näite sellest, milline peaks olema üks võlgniku pankrotiavaldus. “Raamatupidamise praktika” aga vaatab kauba ostu-müügitehingu raamatupidamiskandeid, kui tehingul on veel eraldi vahendusettevõte.
“Asjalikku naabermaadest” keskendub Türgile kui võimalikule ärikeskkonnale ja sealsetele äritavadele, millega ka Eesti ettevõtja peaks arvestama.