Veebruari lõpu seisuga oli riigi üldhariduskoolide õpetajate keskmine täiskoormusega kuupalk 889 eurot ja keskmine palgakasv 10%.
Kõige rohkem ehk 15,5% tõusis nooremõpetaja palk, viies nende keskmise palga 841 euroni. Ametijärguta õpetaja palk tõusis keskmiselt 10,4% 762 euroni, õpetajal 10,3% 865 euroni.
Vanemõpetajal tõusis palk 8% 949 euroni ning õpetaja-metoodikul 8,1% 1075 euroni. Eelmise aastaga võrreldes tõusis palk keskmiselt 10%, teatas ministeerium.
Haridusministeeriumi haldusalas on 31 riigi üldhariduskooli, neist 7 gümnaasiumi ja 24 kooli hariduslike erivajadustega õpilastele.
Ministeerium plaanib samalaadset statistikat hakata avaldama ka iga kohaliku omavalitsuse kohta. Tänavu eraldas riik omavalitsustele munitsipaalkoolide õpetajate palgatoetust 160 miljonit eurot, mullu oli see 143 miljonit eurot.
Ministeerium tunnustab omavalitsusi, kes on neile eraldatud palgatoetuse andnud edasi koolidele, mis on lubanud tõsta õpetajate töölepingujärgset tasu.
"Samas oleme mures, et mõnedes omavalitsustes kestab õpetajate palkadega seoses segadus, mis on soodne pinnas hirmude ja müütide levimiseks. Kahetsusväärne, et näiteks suurim omavalitsus Tallinn pole jõudnud ikka veel jaanuaris antud raha koolidele eraldada ja seeläbi õpetajate palka tõsta," kritiseeris ministeerium.
Keskmine palk, mida omavalitsused suudavad tagada ainuüksi riigi eraldatud õpetaja palgatoetusest, on omavalitsuste lõikes erinev, sõltudes omavalitsuste otsustest, kuidas on haridus- ja koolikorraldust hoitud kooskõlas õpilaste arvu muutumisega.