Hinnavõrdluses olevate koolitarvete aluseks võeti esimesse klassi minejate soovituslike kooliasjade nimekirjad, mis olid kättesaadavad Tallinna 21. Kooli, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi, Laulasmaa Kooli, Tartu Variku Kooli ja Tallinna veebilehtedel, teatas Swedbank.
Võrdlusesse kuulusid koolitarvetest värvipliiatsid, viltpliiatsid, harilik pliiats, joonlaud, guaššvärvid, veetops, pintslid, liimipulk, teritaja, pinal, õlipastellid, ruuduline vihik, jooneline vihik, abijoontega vihik, ümbrispaber või kilekaaned, plastiliin, kustutuskumm, A3 ja A4 joonistusplokk, käärid, värviline paber ning mapp töölehe hoidmiseks.
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juhi Mari-Liis Jäägeri sõnul on näha, et üldine hinnatõus on mõjutanud ka koolikaupade hindu. "Kui eelmisel aastal oli võimalik vajaminevad koolitarbed soetada 17,82 euroga, siis tänavu on kooliasjade soodsaim hind augusti keskpaigas 21,66 eurot," selgitas ta.
Soodsaima hinnaga saab koolitarbed osta Barbora e-poest, kus need maksavad 21,66 eurot. Järgnevad Prisma e-pood, kus koolikaubad maksavad 25,4 eurot, Selveris on soodsaimate koolikaupade hind 26,54 eurot ja Rimi e-poes 30,14 eurot. Eelmisel aastal oli odavaim e-pood Prisma, millele järgnesid Rimi, Barbora ja Selveri e-pood.
"Nendes koolides, kus koolivorm on kohustuslik, lisandub koolikulude hulka piduliku ja igapäevase koolivormi maksumus. Samuti ei tasu unustada, et uuel õppuril peab koolitööde tegemiseks olema ka mugav laud ja tool," ütles Jääger ja lisas, et kooliasju valides võiks lähtuda vajadustest ja asjade kvaliteedist, mitte ainult hinnast.
Jääger julgustab esimesse klassi mineva lapse vanemaid kasutama kohaliku omavalitsuse pakutavat koolitoetust. Tallinnas on ranitsatoetus 320 eurot, Viimsi vallas 120 eurot, Pärnumaal on toetus 150 eurot ning Tartus 50 eurot. "Kulude vähendamiseks tasub koolivormi ja koolimööblit teiselt ringilt osta, hoida pilk peal koolikaupade kampaaniatel ning kulusid kuude lõikes hajutada," soovitas Jääger.