Valio Eesti AS-i tegevjuht Maido Solovjov nentis vaid, et kohalikule turule müüvate tööstuste kasum suureneb ja tootjate oma väheneb. Tavatarbija seisukohast hinnates märkis ta, et tarbijatele ilmselt muutusi ei kaasne.
Saaremaa Piimatööstuse juhatuse esimees Andi Saagpakk märkis, et Eesti turul on hinnad suhteliselt stabiilsed ning siseturgu see tõenäoliselt ei mõjuta. "Me oleme regionaalne ettevõte ning võib öelda, et mujal maailmas toimuv meid nii palju ei mõjuta," lausus ta.
Hummuli Agro OÜ juhataja Janar Leeduks rääkis, et piimatootjaid mõjutab hinnalangus maailmaturul väga palju. "Piima hind on praegu madal ning pole näha, et see lähiajal tõusta võiks," ütles ta. Leeduksi sõnul on tulu kaotus võimalik tasa teha kulutuste kärpimisega. "Peame vaatama ringi, et saaksime kõige odavama sööda hinna, hoidma omahinna madalal," ütles ta.
Möödunud aastal tootis Hummuli Agro 5528 tonni piima, millest realiseeriti 5333 tonni. Ettevõtte müügitulu oli möödunud aasta majandusaasta aruande põhjal 3,2 miljonit eurot, mis on miljoni võrra rohkem kui 2012. aastal.
Ka AS Laatre Piim juhatuse esimeest Edda Vahtramäed tegi piima hinna langus murelikuks. "Jah, piima kokkuostuhind langeb. Meil on piima müük käibele olulise tähtsusega. Aasta algul on plaanitud ja ehitajaga kokku lepitud investeeringud, lepingud allkirjastatud. Laen kogu summat ei kata ja nüüd kipub omaosalus väheseks jääma," arutles ta.
Möödunud aastal oli ettevõtte käive 2,9 miljonit eurot, mis on ligi 200 000 euro võrra enam kui aasta varem.
Piimatootja Põlva Agro juhataja Peeter Alep lausus samuti, et piima hinna langusega kaasneb ka kulude kärpimine, mis tuleb nii investeeringute kui ka muude kulude arvel. Investeeringute arvel kokkuhoidmine tähendab omakorda, et ettevõtte arengus tuleb seisak. "Palgafond on kindlasti viimane, mille kallale me läheme," sõnas Alep. Tema sõnul avaldab hinnalangus suurt mõju eeskätt seetõttu, et toetuste osakaal on vähenenud, samal ajal kui muude sisendite hinnad on tõusnud.