"Tänane uudis tuletas valusalt meelde, et ka Eestis on väga suured tööstusharud nafta hinnast sõltuvad," ütles Rõivas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister". "Loomulikult on sedavõrd suure koondamismahu puhul vaja tagada kõigepealt see, et igaühega nendest inimestest personaalselt suheldakse ja otsitakse võimalikult kiiresti uus töökoht," rääkis Rõivas.
Peaministri sõnul on praegu Ida-Viurmaa üle 300 vaba töökoha ja kuigi kindlasti pole need üks-üheselt ühildatavad töö kaotajatele sobivate töökohtadega, siis Eestis tervikuna on ligi 9000 vaba töökohta. "Tegelikult olukord pole kriitiline üle Eesti, meie väljakutse on, et igale inimesele kas kodu läheduses või veidi kaugemal töökoht leida, mis tagaks temale ja ta perele toimetuleku."
Põlevkivi ressursitasude teema on Rõivase sõnul juba koalitsioonileppesse kirja pandud. "Vaatame väga tõsiselt üle, võib-olla juba lähiajal tullakse välja muudatustega, mis muudavad maksustamise selliseks, et kui sektoril on head ajad, saab ka riik rohkem tulu ja kui sektoril on keerulisem aeg, siis ka riigi tulu selle võrra väheneb," ütles ta.
Rõivas lisas, et ükski keskkonnatasu pole samas sedavõrd suure mõjuga, kui on üle kolme korra kukkunud nafta hind. "Seda, et naftahind kukub alla 30 dollari barrelist, ei osanud paar aastat tagasi keegi ka halvas unenäos ette näha ja see on erakordne olukord. Viimastel aastatel on harjutud palju kõrgemate naftahindadega."
Praegu analüüsitakse Rõivase sõnul ka seda, kas see konkreetne juhtum vastab Euroopa Liidu (EL) Globaliseerumisega Kohanemise Fondist toetuse taotlemise nõuetele. "Kui see on kooskõlas ja meil on võimalik saada lisatoetust ka Euroopast, ma ei näe mingit põhjust, miks seda mitte taotleda," ütles peaminister BNS-i teatel.