Valitsus otsustas eraldada riigimajadele täiendavalt 11 miljonit eurot
Riigihalduse minister Jaak Aab rõhutab, et riigimajade projekt on osa riigireformi tegevustest. „Riigiasutuste teenused saab tulevikus kätte ühest kohast ning selleks rajatakse igasse maakonnakeskusse riigiteenuste keskus ehk riigimaja. See lihtsustab nii kodaniku kui ettevõtja jaoks riigiteenuste kättesaadavust,“ ütles Aab. „Kinnisvara investeeringute abil saab riik toetada optimaalset pinnakasutust, pakkuda teenuseid paindlikumalt arvestades piirkonna vajadusi ning säästa majandamis- ja halduskuludes.“
Riigimajades luuakse kaasaegne teenindus- ja töökeskkond, et kodanikul ja ettevõtjal oleks kiirem ning mugavam riigiga asju ajada. Samuti paraneb erinevate riigiasutuste vaheline koostöö, kuna töötatakse samas majas. Riigimajadesse loodavate kaugtöökohtadega avarduvad inimestel võimalused töötamiseks riigiasutustes ka väljaspool pealinna.
Riigimajade loomisel lähtutakse põhimõttest, et sarnase valdkonna teenused paikneksid võimalikult lähestikku sotsiaal-, põllumajandus- ja keskkonnavaldkonnas. Näiteks saab põllumees vajadusel suhelda nii Põllumajandusameti, Põllumajanduse ja Registrite Informatsiooni Ameti kui ka Keskkonnaametiga. Tulevikus kaasatakse võimalusel riigimajja ka kohalike omavalitsuste sarnased teenused.
Riigimajade ehitusega plaanitakse edasi minna kahes etapis. Esimene riigimaja avas uksed selle aasta kevadel Viljandis. Järgmised riigimajad valmivad Raplas, Valgas, Jõgeval ja Pärnus 2021. ning 2022. aastal. Teises etapis, kuni aastani 2023 valmivad riigimajad Jõhvis, Paides, Põlvas, Võrus, Viljandis, Haapsalus, Kuressaares, Rakveres ja Kärdlas.
2017. aastal alustatud riigimajade kontseptsiooni kiitis valitsus heaks 2018. aasta märtsis. Rahandusministeerium koostöös Riigi Kinnisvara ASi ja ministeeriumite, asutuste ning kohalike omavalitsustega viib ellu riigimajade projekti üle Eesti.