"2015. aasta on peamiselt projekti ettevalmistamise aasta – kujundame e-MTA uue visuaali ning analüüsime läbi, mida tuleb olemasolevate süsteemide tehnilises struktuuris muuta," ütles MTA peadirektori asetäitja Egon Veermäe BNS-ile.
Ta selgitas, et kuna e-maksuametis on üle 200 rakenduse, siis kindlasti saavad arendustööd olema etapiviisilised. "Uus e-MTA peab vastama eelkõige kasutajamugavusele, see tähendab et põhirakendused peavad olema kasutatavad nii tavaarvutis kui ka nutiseadmes, olema kolmkeelsed ning nende jõudlus peab olema piisava operatiivsusega," ütles Veermäe.
Sel aastal on tema sõnul juba plaan võtta kasutusele internetikaubanduse tellimise rakendus, käibemaksukohuslaseks registreerimine ja e-ajatamise uus funktsionaalsus.
"Iga uus teenus või olemasoleva teenuse uuendamine on plaanis selliselt, et kõigepealt valmib rakenduse prototüüp ja siis läheb see kasutajagruppidele testimiseks. Ettevõtjate katusorganisatsioonidel on igal juhul valmisolek kaasalöömiseks olemas," märkis Veermäe.
"Tagasiside põhjal hakkamegi siis teenuseid juurutama. Sellele järgneb omakorda veel prooviperiood, mil küsime uuesti tagasisidet. Uus e-teenus on valmis siis, kui see on kasutaja poolt heaks kiidetud, seega püüame omalt poolt tavapärasesse IT-arendusprotsessi võimalikult palju paindlikkust juurde tuua," lisas ta.
MTA alustab sel aastal e-maksuameti uuendamise programmi, milleks näeb ette viis aastat.