"Majutusteenusele käibemaksu erisuse kaotamine ei ole minu hinnangul mõistlik. Kõik arenenud riigid jälgivad väga hoolega hinnataseme kõikumisi ning me ei konkureeri mitte ainult Baltikumiga, vaid kogu Euroopaga. Eestil ei ole olulisi tõmbeartikleid lisandumas ning hinnatase on pidevalt ühtlustumas, mis asetab Eesti kui reisisihtkoha väga raskesse konkurentsiolukorda," ütles Palo BNS-ile.
Ta märkis, et käibemaksuerandi kaotamine ehk selle tõstmine 9 protsendilt 20 protsendini satuks väga ebasoodsasse aega, mil turismiettevõtjad on nagunii raskustes Vene ja osaliselt ka Soome turu kehva käekäigu üleelamisega. "Seega tabab maksutõus turismi arengut kõige halvemal hetkel. Konjunktuuriinstituut on hinnanud, et käibemaksuerandi kaotamisel tõuseksid majutusteenuste hinnad 7 protsenti ja külastajate arv väheneks 6 protsenti ehk ligi 180 000 inimest aastas," tõdes minister.
Palo lisas, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on otsustanud suunata täiendavad miljon eurot Eesti tuntuse suurendamise programmi, samuti kavatseb koalitsioon rajada kaasaegse messi- ja konverentsikeskuse, mis kompenseeriks kahanevaid sihtgruppe "Keskendume kõigepealt neile teemadele," ütles Palo ja märkis, et rutates tehtud otsused kellelegi soovitud kasu ei too ning võttes arvesse praegust turistide arvu vähenemist ei ole keskkond maksuerisuse kaotamiseks kindlasti hea.
Uue koalitsiooni katteallikatest selgub, et valitsus loodab käibemaksuerisuse kaotamise kaudu leida valimislubaduste katteks riigieelarvesse täiendavad 22-25 miljonit eurot aastas. IRL-i kuuluv rahandusminister Sven Sester ütles esmaspäeval BNS-ile, et sektorit tuleks arendada toetava kampaania, mitte maksuerisuste abil.