Seeder vabandas BNS-ile, et oli eile Vilniuses ja ei ole teemaga kursis, kuid lisas, et see ei ole ainult kalaprobleem. "See ei ole ilmselt maksupettus, see on Euroopa Liidu siseturu küsimus laiemas mõttes. Asi on riikide erinevates maksumäärades," sõnas ta.
Süüdistusi maksupettustes valitsus muidugi kontrollib, ütles Seeder. "Praeguse valitsuse üks prioriteete on mitte makse tõsta, vaid olemasolevad maksud kokku koguda," ütles ta.
Probleem oli selles, et Rimi viib kalatoodetele läbi kampaaniaid, ütles BNS-ile Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi projektijuht Jüri Sakkeus. "Meie vesiviljelejad peaks kasvatama ka oma tootemahud piisavalt suureks, et konkureerida kettidega. Süüdistus maksupettuses oli ilmselt ajakirjanduslik liialdus," lisas ta.
"Kuidas saab kauplus müüa kala 4 euroga, kui kalaeksporti vahendaval Oslo börsil maksab sama kala 4,50 eurot?" ütles liidu juhatuse liige Priit Lulla eile Saarte Häälele.
Maksuameti andmeil otse Norrast lõhet Eestisse tarbimiseks ei impordita, see tuleb läbi Rootsi, Soome, Leedu, Läti. Kuna käibedeklaratsioon ei võimalda kaubapõhiselt deklareeritud ja tasutud käibemaksu hinnata, siis ei saa öelda, millise kilohinnaga jõuab muudes liikmesriikides vabasse ringlusse deklareeritav Norra lõhe Eestisse.