Palo sõnul on tõenäosus väga suur, et valitsuskoalitsioon otsustab majutusasutuste käibemaksu erisuse kaotamise asemel mõne alternatiivi kasuks. "Mina isiklikult [käibemaksu erisuse kaotamist] ei toeta ja ka sotsiaademokraatide juhatus ka ei toetanud," ütles Palo BNS-ile. "Kompromissettepanek, et seda 3 protsendipunkti tõsta ja sinna pidama jääda, see võiks olla teema, mille üle arutada."
"Turismisektorile on väga suur hoop kui käibemaksuerisus ära kaob – see tähendab töökohtade kaotamist ja eelkõige räägime töökohtadest, mis on maapiirkondades ja kus töötavad naised. Mingil juhul ei tohi selle mõttega kaasa minna," rääkis Palo.
Esmaspäeval toimus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis Eesti Turismifirmade Liidu ja Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu esindajatega. "Ka turismisektori esindajad ütlesid, et neil on sellel nädalal kohtumised ees riigikogu fraktsioonide esindajatega. Selgitustöö käib. Neljapäeval on kabinetiistung, kus seda teemat edasi arutatakse," sõnas Palo. "See saab olema väga sisuline ja tuline diskussioon."
"Rahandusminister eelmisel neljapäeval pakkus välja kompromissi, mille alusel aastast 2017 võiks käibemaksuerisus iga aastaselt 2 protsendipunkti võrra väheneda, vastavalt kaubandus-tööstuskoja ettepanekule," ütles Palo. "See ei ole kindlasti mõistlik. Kõik turismi- ja hotellide liidud, kes siin täna olid, ütlesid et ei toeta seda."
Uus koalitsioon on plaaninud 2017. aastal tõsta majutusasutuste käibemaksumäära seniselt 9 protsendilt 20 protsendile. Sellest sammust oodatakse riigikassasse arvutuslikult 23-26 miljonit eurot lisatulu aastas.
Muudatus on pälvinud kriitikat nii avalikuses kui ka koalitsioonipartnerite vahel. Selle läbiviimiseks on valitsuse hinnangul vajalik ennetav ja kaasnev mainekampaania ning läbi EAS tugimeetmed väikeettevõtetele ja maapiirkondades mahus vähemalt 1 miljon eurot kas läbi EAS-i või riigieelarvest, maaturismi kampaaniaks.