Admiral Markets: tuletistehingute turu piirangud korrastavad turgu
"ESMA kehtestatud piirangud puudutavad ainult jaeinvestoreid kui vähemkaitstud rühma, ega kehti professionaalsetele investoritele. Meetmete ajendiks oli 2008. aasta finantskriis, mille järel karmistasid juhtivad tööstusriigid nõudeid finantsturu osalistele, andes aina rohkem õigusi järelevalveasutustele ning lisades uusi reegleid turu läbipaistvuse suurendamiseks ja jaeinvestorite huvide kaitseks," ütles Dmitry Kuravkin ettevõtte pressiteate vahendusel.
Alates 1. augustist rakenduvad hinnavahelepinguid (CFD) puudutavad ajutised meetmed. Tähtsaks muudatuseks on kohustuslik kaitse iga kauplemisarve negatiivse bilansi eest, mis oli omane paljudele maakleritele, sealhulgas Admiral Marketsile, enne meetmete kehtestamist. CFD-de puhul piiratakse eelkõige pakutava finantsvõimenduse suurust, mis täna võib ulatuda kuni 1 : 500-ni, kuid alates 1. augustist saab jaeinvestoritel olla suhtes kuni 1:30 või 1:20 valuutapaaride ning 1:2 krüptovaluutade CFD-de puhul.
Esimene muudatus toimus 2. juulil, kui keelati täielikult binaarsete optsioonide müümine ja reklaamimine tarbijatele. Eestis ei ole tänapäeval ühtegi ettevõtjat, kes pakuks neid suure riskiga instrumente, kuid loodetavasti suudab keeld kaitsta Eesti jaeinvestoreid välismaiste teenuseosutajate tõttu tekkinud kahjude eest, märkis Kuravkin.
"Oma kogemusest näeme, et finantsteenuseid osutavad ettevõtjad peavad olema valmis, et seadusemuudatused võivad nüüdsest jõustuda üsna ootamatult ning nõuda palju paindlikkust ja ressurssi, nii IT-ekspertide, vastavuskontrolli ja juristide kui ka finantside osas," ütles Kuravkin, lisades, et Admiral Markets valmistus muudatusteks enne lõplike meetmete kehtestamist, mille järel anti maakleritele kõigest kaks kuud aega muudatuse sisseviimiseks.
Admiral Markets AS-i võlakirjad on noteeritud Nasdaq Balti börside võlakirjanimekirjas ning võlakirjadega kaubeldakse Nasdaq Tallinna börsil.