"Kõigepealt katsume selgeks teha, milline on kõige õigem lähenemine tänase seaduse sõnastuse juures. Esmalt üritame selgeks teha, kus jookseb see piir stipendiumi ja palga vahel," ütles Vassiljev.
"Spordiklubidel on otseselt see küsimus, et kas võib ja millal võib stipendiumi maksta. Selge on see, et näiteks massööri puhul ei ole stipendiumist mõtet rääkida, aga sportlaste puhul on see teema pisut komplitseeritud," lisas ta.
Vassiljevi sõnul on väga tähtis tagada stipendiumite maksmise võimaldamisel ja mittevõimaldamisel võrdne kohtlemine nii erinevate spordialade vahel kui ka spordiklubide vahel ühe spordiala sees. Samuti pidas ta oluliseks riigil jälgida, et muutuste käigus ei halveneks sporditegemise võimalused.
Lähtuvalt kehtivatest seadustest ja Riigikohtu otsusest ei saa töötasu maksta stipendiumina. Stipendiumi maksmine on võrreldes palgaga odavam, sest erinevalt palgast ei tasuta selle pealt tulumaksu ega sotsiaalmaksu.
25. augustil toimus riigikogu rahanduskomisjonis Maksu- ja Tolliameti ning rahandusministeeriumi osalusel arutelu stipendiumite maksustamise teemal.