KIKi energeetika ja liikuvuse valdkonnajuhi Krisli Kõrgesaare sõnul saavad ettevõtted toetuse abil katta võrgu ümberehitamise ja tugevdamisega seotud kulutusi. „Nii suurendame võimalust, et taastuvenergiat toodetaks tööstusalade juures, mis tooks energiatootmise tarbimiskohale lähemale. Taastuvenergia kasutamisega väheneb omakorda kasvuhoonegaaside heide ja vajadus fossiilsete kütuste järele,“ lisab Kõrgesaar.
„KIKi taastuvelektri tootmisseadmete meede on kindlasti suureks abiks ettevõtetele uute päikeseparkide ehitamisel. Loodame, et see elavdab ja annab uue tõuke, kuna viimastel kuudel näeme väiketootjate märgatavat huvi langust,“ sõnab Mihkel Härm, Elektrilevi juhatuse esimees. Elektrilevi on Eesti suurim jaotusvõrgu ettevõte, kelle võrku on täna juba ühendatud üle 19 000 hajatootja.
Toetust saavad küsida Eestis registreeritud äriühingud, välja arvatud suletud jaotusvõrku omavad ja opereerivad äriühingud. Projekti tulemusena loodud liitumisvõimsus peab olema vähemalt 200 kilovatti ja liitumispunkt tuleb välja ehitada hiljemalt 2026. aasta aprilliks. Jaotus- või põhivõrgu liitumisvõimsusele lisanduva iga megavati kohta on võimalik saada toetust maksimaalselt 305 000 eurot käibemaksuta, toetuse maksimumsummale piiranguid ei ole. Toetuse eelarve on 915 000 eurot.
Taotlemine toimub E-toetuse keskkonna kaudu. Tegemist on jooksva taotlusvooruga ja taotlusi menetletakse nende esitamise järjekorras eelarve ammendumiseni või kuni 31. detsembrini 2024. Toetuse infopäev toimub 7. septembril algusega kell 9 veebi teel. Lisainfot toetuse ja infopäeva kohta leiab KIKi kodulehelt.
Toetusraha tuleb taaste- ja vastupidavusrahastust ja toetuse andmise tingimused töötas välja kliimaministeerium koos keskkonnainvesteeringute keskusega.