01.09.2023 Reede

Kogukonnad saavad taas kohalikeks algatusteks toetust taotleda

Tänasest, 1. septembrist on avatud kohaliku omaalgatuse programmi sügisvoor, kust kogukondadesse panustavad mittetulundusühingud ja sihtasutused saavad taas oma tegevuseks toetust küsida.

Taotlemine toimub elektrooniliselt Riigi Tugiteenuste Keskuse e-toetuse keskkonnas.
Taotlemine toimub elektrooniliselt Riigi Tugiteenuste Keskuse e-toetuse keskkonnas. Foto: pixabay

Sel aastal panustab riik läbi programmi kogukondade arengusse 1,2 miljonit eurot. Maksimaalne toetussumma on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot projekti kohta, taotluste esitamise tähtaeg on 2. oktoober, teatas Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK). 

RTK teenusekoordinaator Birgit Diedrichseni sõnul on taotlusvoorude kaudu toetust saanud läbi aastate väga erinevad projektid ja jätkuvalt rohke osavõtt ning huvi programmi vastu annab märku, et  programm on kohalike kogukondade ideede elluviimiseks väga vajalik. "Käesoleva aasta kevadvoorus esitati 724 taotlust mahus 1,9 miljonit eurot. Neist sai rahastuse 288 projekti summas 737 840,25 eurot, millega toetati nii kogukondlikku arengut, investeeringuid kui teenuseid," märkis Diedrichsen.

Kohaliku omaalgatuse programmi eesmärk on aidata kaasa tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimisele ning püsimisele. Toetust saab taotleda kahest meetmest.

Kogukonna arengu meetmega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse ning maksimaalne toetussumma on 2500 eurot.

Investeeringute ja kogukonnateenuste arendamise meetmega panustatakse kogukonnale vajalike ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse, maksimaalne toetus on 4000 eurot.

Toetust saavad taotleda avalikes huvides oma piirkonna heaks tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, kus ei osale liikmena omavalitsus ega riik ja mille liikmetest äriühingud ei moodusta rohkem kui poole. Maksimaalne toetussumma esitatud projekti kohta on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot ning omafinantseering peab olema vähemalt 10 protsenti projekti kogumaksumusest.

Taotlemine toimub elektrooniliselt Riigi Tugiteenuste Keskuse e-toetuse keskkonnas. Taotlusvooru viivad läbi maakondlikud arendusorganisatsioonid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255