Seoses Haapsalu tehase sulgemisega koondab ettevõte töötajaid, kuid pakub 100–120 Haapsalu tehase töötajale võimaluse jätkata Keila tehases, ning on valmis korraldama töötajate transporti Haapsalu ja Keila vahel. Ümberkorralduste käigus plaanib ettevõte renditööjõust loobuda, asendades renditöötajad Haapsalust vabanevate töötajatega. Koondatavate koguarv selgub, kui on teada, kui paljud töötajad võtavad vastu ettevõtte pakkumise tööd Keilas jätkata, teatas rahvusvaheline PKC Group neljapäeva hommikul Helsingi börsile.
PKC Eesti informeeris tehase töötajaid ja usaldusisikuid eelseisvast Haapsalu tehase sulgemisest neljapäeval üldkoosolekul ning võttis ühendust koostöö tegemiseks töötukassa ja seotud omavalitsustega.
PKC Haapsalu tehase neljast tootmisliinist kaks viiakse üle PKC Eesti Keila tehasesse ja kaks PKC Leedu tehasesse. Mahutamaks Haapsalu tehasest tulevaid tootmisliine, viiakse Keila tehasest üks tootmisliin PKC Serbia ja üks PKC Leedu tehasesse. Keila tehase insenerikeskus hakkab edaspidi lisaks PKC Groupi Euroopa tootmisele vastutama ka kõigi Brasiilia uute toodete juurutamise eest,
"PKC Eesti püüab omalt poolt igati kaasa aidata, et kõik Haapsalu tehase töötajad leiaksid endale kiiresti sobiva töökoha. PKC Eesti mõistab olukorra keerukust nii igale töötajale kui ka tervikuna Haapsalule ja Läänemaale. Püüame oma inimesi võimalikult palju uue töökoha otsingutes toetada ja abistada. Haapsalu tehase töötajad on teinud väga head tööd, kuid jätkuv kliendibaasi konsolideerumine ja muutunud ostukäitumine seavad järjest suuremaid nõudmisi tehastelt eeldatatavale paindlikkusele, mida Haapsalu tehas, arvestades tööjõu saadavust ning tootmise mastaapi, tulevikus pakkuda ei suuda," ütles PKC Eesti juhatuse esimees Lauri Rohtoja.
Juhtmeköidiste tootja PKC Eesti kuulub rahvusvahelisse PKC Groupi ning on Eesti olulisemaid eksportööre. Ettevõte annab Eestis tööd 1173 inimesele, kellest 59 on renditöötajad. Keila tehases töötab 826, kellest 767 on oma töötajad ja Haapsalus 347 inimest, kes on kõik oma töötajad.