06.06.2017 Teisipäev

Balti riikides alustatakse raha kogumist üha noorematele lastele

SEB ülebaltilisest lastekindlustuste statistikast selgub, et enim säästavad laste tarbeks eestlased, kellele järgnevad leedulased ja siis lätlased. Keskmiselt sõlmivad vanemad lastekindlustuse ajal, kui laps on 4-aastane. Eestis ja Lätis koguvad lapse tuleviku tarbeks peamiselt emad, Leedus isad.

Eelmisel aastal oli SEB lastekindlustusest väljamakstav summa Eestis keskmiselt 3422 eurot, Leedus 2654 ja Lätis 2109 eurot. Igakuised sissemaksed on viimasel viiel aastal olnud tõusutrendis ning praegu säästetakse Eestis laste tarbeks keskmiselt 40 eurot, Lätis 37 eurot ja Leedus 36 eurot. Kõikides Balti riikides sõlmitakse laste tuleviku kindlustamiseks mõeldud kogumisleping üha noorematele lastele.

„Tendents, et vanemad alustavad järjest noorematele lastele kogumist, on Balti kindlustusturul täiesti märgatav. Kümme aastat tagasi ootasid lapsevanemad lapse kooliminekuni – kuuenda-seitsmenda eluaastani – ja siis hakati mõtlema lapse haridusele, unistustele ja tuleviku majanduslikule heaolule. Nüüd on laste tulevikuks kogumine igapäevaste finantsprioriteetide seas tõusnud kõrgemale positsioonile ja koguma hakatakse keskmiselt 4-aastastele väikelastele. Võimalikult varakult kogumist alustades on kogumisperiood pikem ja soovitud tulemuseni jõutakse lihtsamini,“ selgitas SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

Samuti näitab ülebaltiline lastekindlustuse statistika, et läbi aastate on naised pigem aktiivsemad laste tuleviku rahapuhvri kogujad kui mehed. Eelmine aasta oli erandlik Leedus, kus 57% lastekindlustuse lepingutest sõlmisid isad. Eestis oli isade osakaal 42% ja Lätis 31% kõikidest sõlmitud lastekindlustuse lepingutest.

„SEB lastekindlustuste statistika kinnitab ühiskonnas toimuvaid muudatusi. Esiteks, nii nagu Statistikameti andmetel on Eestis sünnitajate keskmine vanus juba viimased paarkümmend aastat nihkunud järjekindlalt ülespoole, on ka kindlustuse sõlminud vanemate keskmine vanus aasta-aastalt tõusnud, jõudes 40. eluaasta juurde. Teiseks, üha enam tõstetakse ühiskonnas esile isa rolli laste kasvatamisel juba lapse sünnist saadik – ja ka meie näeme isa osakaalu tõusu pere finantsturvatunde tekitamisel,“ ütles Holst.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255