03.08.2017 Neljapäev

Lapsevanemad soovitavad: 4 nippi, mida tasub pangaasjadest teada

Pangas töötab palju lapsevanemaid, kes sarnaselt teiste vanematega tahavad anda parima, et nende lastel algaks uus kooliaasta hea tunde ja kõige vajalikuga. Pangatöötajatena on nad hästi kursis erinevate pangateenustega. Seetõttu oskavad nad soovitada lahendusi, mis aitavad muuta rahaasjade korraldamise lihtsamaks nii lapsele kui ka vanemale.
Mobiilipank muudab lapse rahaasjade korraldamise lihtsamaks
Mobiilipank muudab lapse rahaasjade korraldamise lihtsamaks Foto: pixabay.com

1. Kas mul jäätise jaoks on raha?
Armo, 8-aastase lapse isa

Kui laps läks kooli, siis tegime talle pangakaardi, et ta õpiks rahaga toimetama ja saaks taskuraha koguda pangakontole. Lapsel on turvaline tunne, sest ta teab, et kaardilt ei kao raha kuskile. Juhtus aga nii, et hakkasin koosolekutel saama lapselt sõnumeid, sest ta tahtis, et ütleksin, palju tal kontol raha on. Kord taheti sõpradega jäätist osta, teinekord miskit muud. Lahendasime selle küsimuse nõnda, et tõmbasin lapse telefoni mobiilipanga äpi. Seadistasime äpi nii, et laps saab sealt vaadata ainult kontojääki. Selleks logisime tema turvaelementidega äppi sisse ja avasime kontojäägi vaatamise, et ta saaks edaspidi ise sisse logimata vaadata oma kontoseisu. Tema paroolid jätsin esialgu enda kätte.

2. Emme, kas võin sinu kaardiga ühe asja osta?
Meeli, 15-aastase lapse ema

Oleme tütrega kokku leppinud, et oma taskurahaga arveldab ta nii, kuidas soovib. Ta on väga hästi kursis välismaiste internetipoodidega ja oskab uskumatu kiirusega leida sealt kõikvõimalikke vidinaid alates telefoni ümbristest kuni riieteni. Varasemalt tuli mul internetist ostmiseks anda talle oma krediitkaart, sest Noortekaardiga ei saanud ta veebipoes oste teha. Loomulikult vaatasime enne koos üle, mida ta osta plaanis, kuid siiski ei tundnud ma end mugavalt talle oma krediitkaarti andes. Seega võtsime talle Deebetkaart Plussi, millel saab samuti sisse lülitada internetist ostmise võimaluse, kuid kaart toimib tavalise deebetkaardina. See tähendab, et miinusesse sellega minna ei saa. Kuna kaardil kuni 20. eluaastani kuutasu pole, siis mingeid lisakulusid sellega ei tekkinud.

3. Mul on ka nüüd piiksukaart!
Katri, 9-aastase lapse ema

Kui võtsime lapsele Noortekaardi, siis täheldasin poes käies üsna tihti, et laps ei ulatu terminali juhiseid lugema ning ta muretseb, et ei tea, millal kaarti ja PIN-koodi sisestada.  Kui lapse kooli puhvetisse tekkis viipemakse võimalus, otsustasime, et lapse jaoks oleks palju mugavam kasutada viipemakse võimalusega Deebetkaart Plussi. Lapsele on kaart kuutasuta nagu Noortekaartki ja lapse suu oli kõrvuni, kui kontoris uuel kaardil järel käisime ja viipemakse sisse lülitasime.

4. Kus sa selle juba katki kukkusid?
Karmo, 12-aastase lapse isa

Planeerime oma pere rahaasju nii, et kooliaasta alguses vaatame üle, milliseid riideid või asju oleks selleks kooliaastaks vaja. Ostsimegi pojale suviste allahindluste ajal täitsa uue spordiriiete komplekti, kuid veel enne kooli algust õnnestus tal varrukasse auk kukkuda. Õnneks olime ostud teinud krediitkaardiga ja tšeki alles hoidnud. Nii saime krediitkaardiga kaasnenud ostukindlustusega katta kulud, ilma et kukkumine pere eelarvest suurt apsu oleks hammustanud. Nüüd ongi saanud harjumuseks, et suuremad ostud teeme krediitkaardiga ja tšekke hoiame alles.

Karit Kaasik, Swedbanki majandusblogi

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255