Kantar Emori eriolukorra-aegse tarbijakäitumise uuringu kohaselt ostis aprillis 3 protsenti tarbijatest toidukaupu ainult e-poodidest, 93 protsenti küsitlutest soetas toidukaupu endiselt vaid tavapoest.
Raskusi oli valmistoidu tootjail, sest inimesed valmistasid süüa kodus.Foto: pixabay
Kantar Emori uuringuekspert Aivar Voog rääkis täna Eesti Toiduainetöösuste Liiduga ühiselt toimunud pressikonverentsil, et tarbijaid, kes ostsid toidukaupu mõlemast kanalist – nii internetist kui ka tavapoest – oli samuti 3 protsenti vastanutest.
Tootegrupid, mille puhul tavapoodidest ostlemine oli ülekaalus, olid näiteks toidu- ja apteegikaubad, joogid, kodukeemia, alkohol, aga ka remondi- ja aiakaubad. Internetist soetati põhiliselt kosmeetikat, elektroonikat, raamatuid ning rõivaid ja jalatseid.
Voog ütles, et ligikaudu 14 protsenti küsitlusele vastanutest teatas maikuus, et kavatseb edaspidi sooritada rohkem oste e-poodidest, sealjuures 47 protsendi tarbija ostukäitumist selles osas eriolukord ei muutunud.
Kõikidest vastanutest, kes märkisid, et sooritavad edaspidi rohkem oste e-poodidest, moodustas suurima osa 19 protsendiga vanuseklass 15 kuni 34.
Neid, kes teatasid, et taastavad oma ostud tavakaubanduses, oli 33 protsendiga enim vanuseklassist 35 kuni 49.
69 protsenti aprilli-mai küsimustikule vastanutest ütles, et nad tunnevad ennast majanduslikult kindlana, ebakindlaid oli 21 protsenti. Emotsionaalset ebakindlust koges 18 protsenti küsitlutest ning kindlalt tundsid ennast 53 protsenti küsitletutest.
Kantar Emori uuringust tuli ka välja, et 29 protsenti tarbijatest ostab vähem ning püüab säästa. Sealjuures 24 protsendi vastanute tarbimisharjumused ei muutunud.
Maikuu esimeses pooles oli tarbijate suurimaks unistuseks saada sõpradega kokku, seda pidas tähtsaks 42 protsenti küsitlutest.
Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp lisas, et eriolukorra üheks suurimaks väljakutseks toiduainetööstusele oli ostupaanika rahustamine, mis tingis raskused kaupade õigeaegse tootmise ja tarnimisega ning suurendas muret toiduraiskamise pärast.
Samuti ütles Potisepp, et eriolukorras tekkisid raskused valmistoidu tootjatel, sest inimesed valmistasid pigem ise kodus toitu.
Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.