RIA intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Tarmo Randeli sõnul on küberrünnakute iseloom pidevas muutumises. „Mida rohkem põimub meie elu IT-maailmaga seda rohkem tunneme ka väiksemate rünnete mõju enda igapäevaelule. Seda enam leiavad muidugi tähelepanu ja kajastust suuremahulised ründed, mis on suunatud eeskätt teenuse osutamise tõkestamisele,“ ütles Randel.
„Võrreldes eelmiste aastatega on märkimisväärselt suurenenud teenusetõkestusrünnete hulk ning interneti kiire areng on paratamatult võimaldanud kurikaeltel ründamiseks kasutada märkimisväärselt suuremat võimsust kui seni,“ rääkis Randel, kelle sõnul on rünnatavad kõik seadmed, mida saab programmeerida. Seejuures näitab praktika, et varem või hiljem neid seadmeid ka rünnatakse.
„Mida rohkem on meie elu ja tervis sõltuvuses infotehnoloogiast seda tõsisem on ka iga rünne, õigemini selle võimalik tagajärg. Sestap on oluline ettevõtjatel ja asutustel tooteid ja teenuseid luues juba planeerimisel arvestada võimalike ohtudega küberruumis,“ märkis Randel ja lisas, et tarbijad peaksid järgima tavalisi küberhügieeni ning kontrollima enda andmete jagamist, kui see vähegi võimalik on.