"Mullu 28. märtsi lõunaks oli talguveebis kirjas 299 talgut, seega on tänavu talgute kirjapaneku tempo tõepoolest suurem olnud," ütles „Teeme ära“ eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür BNS-ile.
Tüüri sõnul on talgupäeva meeskonnal hea meel, et registreerimine on hooga käima läinud, vaatamata sellele, et ilmad on viimaste päevadeni veel võrdlemisi talvised olnud.
"Arvudest olulisem on kindlasti talguplaanide sisuline pool, mis talgukorraldajatel juba plaani võetud ning veebilehele kirja on saanud. Merekultuuriaasta egiidi all on talguveebi seatud juba 42 eriilmelist talgut. Väga hästi on vastu võetud idee seada üheks tänavuseks talguteemaks veeohutus – tervelt 90 talgupaigas on see märgitud ühe talguliigina," rääkis Tüür.
Veeohutuse talgute korraldajatele, kes plaanivad rajada veeohutuse stendi, on ette nähtud tasuta päästevahendite komplekt ja ohutusjuhistega infotahvel. Neid komplekte on „Teeme ära“ lehel tellinud juba 89 talgujuhti.
Kõige rohkem ehk 85 talgut on Tüüri sõnul registreeritud Harjumaal. Järgnevad Tartumaa 29 ning Lääne-Virumaa ja Saaremaa 28 talguga. Läänemaal ja Pärnumaal on talguid kirja pandud kummaski 26. Ühe talgupaiga on kirja pannud ka väliseesti kogukond Kanadas Toronto lähistel.
Talgute registreerimine algas 17. märtsil ning talgulised saavad end kirja panna 18. aprillist alates, kui talguveebis on juba suur valik talguid üle Eesti. 2015. aastal korraldati üle Eesti 1808 talgut, millest võttis osa 47 136 inimest ehk 3,6% eestimaalastest.
Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik.