Muudatuste peamine eesmärk on võimaldada muusika- ja filmiteoste õiguste omajatele maksta õiglast hüvitist selles eest, et inimestel on lubatud muusikat ja filme salvestada isiklikuks kasutuseks. Praegu on Eestis hüvitise maksmine korraldatud selliselt, et teatud salvestusseadmete ja -kandjate (nt CD- ja DVD-plaat) maaletoojad ja tootjad peavad maksma iga toote pealt tasu. Kuna toodete nimekirja ei ole aastaid uuendatud, siis ei laeku õiguste omajatele ka hüvitist.
Olukorra parandamiseks soovib riik muuta nii autoriõiguse seadust kui ka vastavat valitsuse määrust. Riik soovib seadusesse lisada tasu kogumisega seotud olulisemad põhimõtted ning määruses tuua välja tasu määrad ning toodete nimekirja, millelt tasu kogutakse. Kaubanduskoda toetab sellist lahendust. Lisaks toetab koda ka muudatust, mille kohaselt ei ole tühja kasseti tasu suurus seotud enam toote hinnaga, vaid toote katekooriaga. Näiteks arvuti puhul ei sõltuks tasu suurus arvuti hinnast, vaid iga arvuti puhul on tasu suurus võrdne.
Valitsuse määruse muudatustega soovib riik laiendada toodete nimekirja, millelt tasu kogutakse. Näiteks soovitakse edaspidi tasu koguda ka arvutitelt, mobiiltelefonidelt, teleritelt, digiboksidelt ja mälupulkadelt.
Riigikogu kultuurikomisjonile saadetud kirjas rõhutas koda, et muudatuste tulemusena ei tohi tekkida olukorda, kus õiguste omajad saavad võrreldes tekkinud kahjuga liiga suurt hüvitist. Seetõttu soovitasime riigil läbi viia tarbijaharjumuste uuring, et saada üldse teada, milliseid seadmeid ja millises ulatuses inimesed kasutavad koopiate tegemiseks. Lisaks tõime välja, et autoriõiguse seaduse kohaselt ei saa tasu nõuda olukorras, kus inimene tegeleb piraatlusega. Samuti ei luba seadus koguda tasu voogedastusteenuse (nt Spotify, Netflix) kasutamise korral, sest voogedastusteenuse puhul saab autor tasu litsentsilepingu alusel. Kindlasti ei tohi hüvitis sisaldada toetuskomponenti ka selle eest, et õiguste omajate tulu on vähenenud seoses tarbijaharjumuste muutustega või tehnoloogia arenguga. Kui riik soovib õiguste omajatele toetust maksta, siis tuleb kasutada selleks muid meetmeid.
Praeguse ajakava kohaselt plaanib riik nutiseadmete tasuga seonduvad autoriõiguse seaduse muudatused jõustada 2021. aasta 1. jaanuaril. Lisaks seaduse muutmisele tuleb valitsusel muuta ka ühte määrust.