Kreekas algas täna neljas üldstreik valitsuse uute säästumeetmete vastu, mille eesmärk on saada Euroopa Liidult ja Rahvusvahelise Valuutafondilt (IMF) abi.
Streigi tõttu on suletud avalikud teenused, töö on häiritud haiglates ja raudteel, ära jääb üle kümne siselennu. Ateenas ja riigi suuruselt teises linnas Thessaloníkis kogunesid meeleavaldustele tuhanded inimesed.
Politsei sõnul oli Ateenas 16 000 ja Thessaloníkis 7000 demonstranti.
Turismitööstuse õnneks streik parvlaevaliiklust ei puuduta.
Kohalike omavalitsuste töötajad on streikinud eilsest saadik.
Ametiühingud kuulutasid ühepäevase üldstreigi välja uue eelnõu vastu, mis muu hulgas toob kaasa tuhandete avaliku sektori töötajate ümberpaigutamise. Eelnõu heakskiitmine on vajalik, et Kreeka saaks 6,8 miljardi euro ulatuses uut abi, mille eraldamises euroala rahandusministrid eelmisel nädalal kokku leppisid.
Kui parlament eelnõu homme õhtul oodatult heaks kiidab, ootab umbes 4200 avaliku sektori töötajat - teiste seas õpetajaid ja munitsipaalpolitseinikke - niinimetatud ümberpaigutusprogramm. Selle raames saavad nad järgmise kaheksa kuu jooksul 75 protsenti palgast ning riskivad perioodi lõpus töökaotusega, kui ei nõustu üleviimisega teisele tööle.
Vastavalt 2012. aastal kokku lepitud EL-IMF-i päästepaketile peab Kreeka aasta lõpuks koondama 4000 riigisektori ametikohta ning viima teisele tööle 25 000 avaliku sektori töötajat.
Osa normist täitis Kreeka valitsus juunis, kui sulges 2600 töötajaga rahvusringhäälingu ERT. See abinõu oleks peaaegu põhjustanud peaminister Antonis Samarase valitsuse lagunemise.
Kreeka töötus kasvas aprillis 26,9 protsendile, mis on 0,1 protsendipunkti rohkem kui märtsis ning 3,8 protsendipunkti enam kui aasta tagasi, selgus eelmisel nädalal avaldatud Kreeka Statistikaameti andmetest. Noorte tööpuudus on 64 protsenti.