„Euroala taastub, kuigi aeglaselt. Ühine pingutus on aidanud eelarvepuudujääke vähendada ja majandus on kosumas,“ ütles rahandusminister Jürgen Ligi pressiesindaja vahendusel. „Selle aastaga lõppeb Hispaania pangandusprogramm, abiriikide hulgast väljub ka Iirimaa, kes on head kodutööd tehes majanduse taas õigele rajale toonud. Reformidega on paljudel vaja veel pingutada, kuid suur oht on esialgu maandatud.“
Ministrid rääkisid kohtumisel põgusalt ka Kreeka ja Küprose programmide hetkeseisust ja Sloveenia olukorrast. Pangandusliidu arutelul koordineeriti samme, mille abil Euroopa Keskpanga ühtse järelevalve käivitumisele eelneva pankade varade hindamise ja stresstestide läbiviimise järel katta võimalikke pankade kapitalivajadusi. Esmajärjekorras peavad puudujäägi korral panustama pangad ise ning erasektor. Kui sellest ei piisa, siis tuleb appi liikmesriik ning alles viimaks Euroopa Liit.
Reedel arutasid rahandusministrid pangandusliidu järgmise etapi ehk ühtse kriisilahendusmehhanismi loomise üksikasju. Kriisilahendusmehhanism määratleb, kes ja kuidas hakkab tulevikus tegema otsuseid probleemse panga saneerimisel. Peamised vaidlusküsimused on mehhanismi rahastamine, ulatus ja otsustetegemise korraldus. Liikmesriikide vahel loodetakse kokkuleppele jõuda juba selle aasta lõpus.
Reedel oli päevakavas ka uue käibemaksudeklaratsiooni direktiivi ettepaneku tutvustamine. Lisaks võtsid rahandusministrid vastu iga-aastased järeldused Euroopa Liidu statistika kohta ning arutasid rahapesu vältimise ja hoiuste maksustamise direktiive ning raamatupidamisstandardite analüüsi.