Šveitsi armee valmistub võimalikeks riigisisesteks rahutusteks, nagu ka põgenikelainega toimetuleksuks. Seda kardetakse juhtuvat juhul, kui majanduskriis Euroopas peaks süvenema.
EUObserver kirjutab, et Šveits, kes ise ei kuulu eurotsooni, küll aga asub eurotsooni riikide vahel, korraldas hiljuti sõjalisi harjutusi, testimaks toimetulekut nii põgenike kui rahvarahutustega. "Pole välistatud, et finantskriisi tagajärjed võivad Šveitsis viia protestide ja vägivallani," ütles riigi kaitseministeeriumi kõneisik. "Armee peab olema valmis, kui politsei peaks säärastes olukordades abi vajama."
Õppusest võttis osa umbes 2000 ohvitseri ja neid peeti kokku kaheksas linnas üle kogu maa. Õppuse stsenaarium nägi ette siseriiklike rahutustega toimetulekut olukorras, kus lisandub põgenikke Kreekast, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Portugalist, teatas Šveitsi press. Kaitseminister Uli Maurer on varem öelnud Šveitsi kohalikule armeeajakirjale, et Euroopas võib aset leida vägivalla eskaleerumine. "Ma ei saa välistada, et lähematel aastatel on vaja armee sekkumist," ütles ta.
Samal ajal kogub hoogu ka sõjaväe vastane liikumine, mille aktivistid väidavad, et mitte teised Euroopa riigid, vaid Šveitsi sõjavägi on ise "eksistentsiaalses kriisis" ja otsib enda olemasolule õigustust. Järgmisel aastal peaks korraldatama referendum küsimuses, kas hoida armee suurus endisena, või vähendada seda. Šveitsi 200 000 meheline sõjavägi on suhtarvuna elanikkonnast Euroopa suurimaid.