Eesti Konjuktuuriinstituudi teatel oli FAO toiduhinnaindeks juunis keskmiselt 201 punkti, mis on 4 punkti (1,8%) madalam maikuisest tasemest, mil toiduhinnaindeks oli (parandatud arvestuste järgi) 205 punkti (2002-2004=100).
Ühtlasi oli juunikuine indeks madalaim 2010. aasta septembrist alates. Pärast langust kolmel järjestikusel kuul oli FAO toiduhinnaindeks juunis 15,4% madalam 2011. aasta veebruarikuisest kõrgtasemest. Jätkuv majanduslik ebakindlus ning üldjuhul küllaldane pakkumine on hoidnud enamuse toidukaupade hinna maailmaturul alaneval trendil. Vaid mõnede põllukultuurides osas hoidis ebasoodne ilmastik hinna üleval. Ent kõikide toidukauba gruppide hinnaindeksid, millest moodustub FAO hinnaindeks, olid allpool maikuist taset, kusjuures enim langes õli hinnaindeks.
- Teravilja hinnaindeks oli juunis 221 punkti jäädes maikuisele tasemele. See indeks oli 265 punktiga kõrgeim 2011. aasta aprillis, millest selle aasta juunikuine indeks oli 45 punkti (16,8%) madalam. Teravilja hinnad olid juunis (peamiselt ilmastiku oludest tulenevalt) väga kõikuvad. Kui kuu esimesel poolel olid hinnad alla surutud, siis kuu teisel poolel liikusid hinnad turgudel halvenenud saagi prognooside toel üles. Kõige enam halvenesid prognoosid USA maisisaagi osas. Maisi hinnatõus kindlustas veelgi nisu hinda, mis niigi oli juba tõusmas, kuna nisu saagi prognoosi vähendas ka Venemaa. Riisi hind püsis juunis stabiilne.
- Õli hinnaindeks oli juunis 221 punkti, langedes teist kuud järjest. Pärast 6,8%-list langust mais, langes indeks juunis veel täiendavalt 5,6% (olgugi et 2012/13 aastal on prognooside kohaselt püsivad õlikultuuride turul pinged pakkumise ja nõudluse vahel). Hiljutine õli hinnalangus maailmaturul oli põhjustatud suuresti prognoositust suurematest õlikultuuride külvipindadest põhjapoolkera riikides, aga ka nafta hinna märkimisväärsest langusest, mis kärpis energeetikasektori huvi taimeõli vastu.
- Liha hinnaindeks oli juunis 174 punkti, mis oli 1,3% madalam kui mais. Nii mõnegi olulise ekspordiriigi valuuta nõrgenemine ning vankuv nõudlus impordi järele maailmaturul langetas kõigi lihaliikide hindu. Vaatamata langusele, püsisid liha hinnad selle aasta kuue kuu jooksul siiski 1% kõrgemal kui 2011. aastal samal ajal, põhjuseks suuresti veiseliha kõrged hinnad.
- Piimatoodete hinnaindeks oli juunis 173 punkti, olles languses viiendat kuud järjest ning jäädes 1,5% alla maikuist taset. Indeksi languse põhjustasid või ja täispiimapulbri juunis järsult langenud hinnad. Samal ajal lõssipulbri ja kaseiini hinnad mõnevõrra tõusid. Aasta algusest alates on piimatoodete hinnad langenud 16,1%.
- Suhkru hinnaindeks oli juunis 290 punkti, mis oli 5 punkti ehk 1,6% madalam kui mais ning 68 punkti ehk 19% madalam kui 2011. aasta juunis. Suhkru hind alanes neljandat kuud järjest, peegeldades suuri tootmismahtusid Indias, Euroopa Liidus ja Tais, turule sisenenud uusi tarnijaid Brasiiliast ning nafta hinna jätkuvat langust. Siiski ebasoodne ilmastik saagi koristamisel Brasiilias (maailma suurim suhkru eksportija) tõstis kuu lõpus mõnevõrra suhkru hinda.