Viited muudatustele:
Seonduvad õigusaktid:
- Riikliku pensionikindlustuse seadus
- Kaitseväeteenistuse seadus
- Elatisabi seadus
- Ohvriabi seadus
- Okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seadus
- Politsei ja piirivalve seadus
- Puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seadus
- Riikliku matusetoetuse seadus
- Riiklike peretoetuste seadus
- Sotsiaalhoolekande seadus
- Spordiseadus
- Tsiviilkohtumenetluse seadustik
- Vanemahüvitise seadus
Seadus võeti Riigikogus vastu 14.11.2012. Seadus jõustub: 01.01.2013, osaliselt 01.05.2013.
Seaduse muudatuste eesmärgiks on lahendada riiklike pensionide, toetuste ja hüviste määramisel esile kerkinud probleeme.
Oluline muudatus on töövõimetuspensioni määramine pensionistaaži nõudeta nendele isikutele, kes on tagasiulatuvalt tunnistatud lapsinvaliidiks ja kes sama haiguse või vigastuse tõttu on tunnistatud ka töövõimetuks ning kui nad ei ole mõjuvate põhjuste tõttu varem töövõimetuspensioni taotlenud. Lisaks täpsustatakse ka üleminekut töövõimetuspensionilt vanaduspensionile ja ennetähtaegsele vanaduspensionile.
Veel muudetakse eelnõuga tunnistajate ütluste andmise regulatsiooni pensioniõigusliku staaži tõendamiseks, täiendatakse välislepingu alusel pensioni maksmise sätteid, kehtestatakse rahvastikuregistri andmete kasutamine pensionistaaži tõendamisel, muudetakse riikliku pensionikindlustuse registri vastutavate töötlejat ning muid riikliku pensionikindlustuse registrit puudutavaid sätteid.
Täpsustatakse ka vanemahüvitise maksmist, kui isiku suhtes on jõustunud kohtuotsus vangistusega karistamise kohta ning vangistus on pööratud täitmisele. Sellisel juhul peatatakse vanemahüvitise maksmine karistuse kandmise ajaks.
Lisaks ühtlustatakse seadustes rakendusasutuse nimetuse „Sotsiaalkindlustusamet” kasutamine.
Seoses riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmisega muudeti veel 12 seadust.