Osaühingust endale tasu maksmise korral on oluline kindlaks määrata, mis alusel tasu maksmine toimub.
Tasu saamise alus
Kui tasu makstakse juhatuse liikme lepingu alusel, siis niisugusel juhul tasu alammäära seadus ei sätesta.
Kui aga sõlmite töölepingu, siis töölepingu seaduse § 29 kohaselt ei tohi igakuine töötasu jääda alla kehtestatud alammäära. 2011. aastal on töötasu alammääraks 1,73 eurot tunnis, mis teeb täistööaja korral 278,02 eurot kuus (bruto). Töölepingu sõlmimise või lõpetamise kuul võib töötasu olla väiksem kui 278 eurot (proportsionaalselt töötatud ajaga).
Lisaks on võimalik sõlmida ka agendileping, mis oma olemuselt on võlaõiguslik käsundusleping (reguleerib võlaõigusseaduse 38. peatükk).
Sotsiaalmaksu miinimumkohustus
Sotsiaalmaksuseadus sätestab, et töölepingu puhul tuleb üldjuhul maksta sotsiaalmaksu 278,02 eurolt kuus (tasumisele kuuluv sotsiaalmaks vähemalt 91,75 eurot). Seadus näeb ette ka hulga erandeid (näiteks tööle asumise või töölt lahkumise kuu kohta). Kuigi juhatuse liikmena või nt agendilepingu alusel tasu saamise puhul seadus sotsiaalmaksu miinimumkohustust ei sätesta, siis ravikindlustuse saamiseks on vajalik sotsiaalmaksu tasumine vähemalt 278,02 euro suuruselt summalt kuus (sõltumata sellest, mis alusel te tasu saate).
Ravikindlustuse saamiseks vajalik teavitus ja ooteaeg
Kui igakuine sotsiaalmaks on piisavalt suur (st arvutatakse vähemalt 278,02 euro suuruselt summalt kuus) ning tasu makstakse agendilepingu alusel või töötamise eest juhatuse liikmena, kehtib ravikindlustuse tekkimisel kolmekuuline ooteaeg. Töölepingu alusel tasu saamise puhul on ooteaeg 14 päeva.
Ravikindlustuse tekkimiseks peab OÜ Haigekassale esitama ravikindlustuse tekkimiseks vajalikud dokumendid. Ooteaeg ei rakendu, kui teavitamise ajal on isikul kehtiv ravikindlustus (näiteks tulenevalt töötamisest eelmise tööandja juures).