Olulisemad erisused seonduvad põllumajandusliku rendilepingu pikenemise ja lõpetamisega. Vähemalt kolmeks aastaks sõlmitud tähtajalise rendilepingu lõpetamiseks peab üks pool teisele vähemalt kaks kuud enne lepingu lõppemist teatama, et ta ei soovi lepingu pikenemist. Vastasel juhul muutub leping tähtajatuks.
Tähtajatu põllumajandusliku rendilepingu ülesütlemine on aga võimalik vähemalt kirjalikku taasesitamist võimaldas vormis (näiteks e-maili teel) ning ülesütlemisest peab ette teatama vähemalt üks aasta. Selliselt üles öeldes saab lepingu lõppemise päevaks olla vaid 1. aprill või 1. oktoober.Eelnevad tähtajad on kehtivad ka maa omanikuvahetuse korral.
Seadusest tulenevalt (rendilepingule kohalduvad üürilepingu sätted) on renditava maa uuel omanikul õigus leping kolme kuu jooksul üles öelda. See aga on vaid teatamise tähtaeg ning leping lõppeb alles aasta pärast ülesütlemisest teatamist 1. aprillil või 1. oktoobril. Sellise ülesütlemisõiguse saab välistada kandes sõlmitud rendilepingu kohta kinnistusraamatusse märke. Lepingu õigustühise ülesütlemise või vaatamata kehtivale rendilepingule maa kasutamise takistamise korral on võimalik nõuda omanikult tekkinud kahju hüvitamist.
Lepingu näidise koostasid Jaanika Reilik-Bakhoff ja Liina Luht advokaadibüroost Pallo&Partnerid.
Näidis | Lae alla |
Põllumajanduslik rendileping |