See toob kaasa muudatusi kaubandus-, toitlustus- ja teenindusettevõtjate tegevuse reguleerimisel üldsuunaga ühtlustada ja lihtsustada ettevõtlusega tegelemist.
Kaubanduse valdkonnas jaguneb majandustegevus teatamiskohustusega ja teatamiskohustuseta aladeks. Seni kehtinud nõue registreerida kaubandus-, toitlustus- ja teenindusärid majandustegevuse registris (MTR), asendub teatamiskohustusega ainult alkohoolsete jookide ja tubakatoodete jae- või hulgimüügil ning hambavalgendustoodete ja biotsiidide hulgimüügil.
Teiste kaupadega kauplemisel, teenuste pakkumisel ja kaubanduse korraldajana tegutsemisel ei nõuta enam registreeringut ega majandustegevusteate esitamist. Kauplejad, kes tegutsesid siiani MTRi registreeringu alusel, kuid kellele kehtib majandustegevusteate esitamise kohustus, ei pea muretsema ka pärast 1. juulit, sest registreeringuga MTRis loetakse majandustegevusteade esitatuks.
Kui MTRi registreeringus on muudatusi võrreldes majandustegevusteates nõutavaga, siis tuleb ettevõtjal need andmed esitada 120 päeva jooksul arvates MsüSi jõustumisest ehk 1. juulist.
Kõik uued ettevõtjad, kes soovivad tegutseda alkohoolsete jookide ja tubakatoodete jae- ja hulgimüügi ning toitlustamise alal, peavad esitama majandustegevusteate vastavalt uuele regulatsioonile seadusandluses.
Majutusteenust osutavad ettevõtjad ei pea esitama majandustegevusteadet, kuid kõik, kellel on MTRi registreeringus märge alkohoolse joogiga kauplemiseks majutusruumis või vastuvõtus, peavad 120 päeva jooksul alates MsüSi jõustumisest esitama tulenevalt alkoholiseadusest teate alkohoolse joogiga kauplemise kohta toitlustuse alal.
Alkohoolsete jookide ja tubakatoodetega kauplejad, kelle MTRi registreering on alates 1. maist peatatud, kuna nad ei ole kinnitanud oma andmeid registris, aga tegutsevad edasi, on illegaalsed kauplejad ning seadusliku kauplejana tegutsemiseks on neil kohustus esitada majandustegevusteade. Kahjuks nähtub majandustegevuse registrist, et Tallinnas leidub ka selliseid kauplejaid, eriti toitlustuse valdkonnas.
Majandustegevusteade tuleb esitada kas Eesti teabevärava kaudu või ettevõtja asukohajärgsele kohalikule omavalitsusele, kes kannab teates sisalduvad andmed registrisse. Erinevalt senisest tuleb teade esitada ettevõtja asukoha, st juriidilise aadressi järgi vastavale omavalitsusele, kusjuures teates näidatakse kõik soovitud müügikohad. Omavalitsuse kaudu teate esitamisel tasutakse riigilõiv 10 eurot. Edaspidi, alates 30. juunist 2016, toimub teate esitamine ainult elektrooniliselt.