Ligi veerand ehk 24 protsenti aasta alguses kehtinud elektrilepingutest olid tähtajatud ning ülejäänud 76 protsenti tähtajalised. Aasta tagasi oli tähtajatute lepingute osakaal vaid 17 protsenti, teatas Elering.
Praegu kehtivatest tähtajalistest elektrilepingutest lõpevad ligi 53 000 juuni lõpus ja ligi 223 000 aasta viimasel päeval.
Selliseid tarbimiskohti, millel puudus aasta alguse seisuga Andmelao andmete kohaselt elektrileping, oli 154 384. Elektrilepinguta tarbimiskohtade tarbitud elektri kogus on mitu kuud püsinud stabiilselt seitsmel protsendil kogutarbimisest.
Eesti Energia bilansiportfell kasvas aasta lõpuks 71,7 protsendini tarbimisest, aasta keskmine oli 71,9 protsenti. Elektrumi turuosa kahanes 9,6 protsendini ja Baltic Energy Services portfell vähenes 9,3 protsedini. Nordic Power Managementi ja Elektrimüügi AS-i portfellid olid enam-vähem stabiilsed vastavalt 2,4 ja 1,9 protsendil.
Eleringi võrgukaod moodustasid möödunud aastal keskmiselt 4,3 protsenti tarbimisest.
Bilansiportfellide turuosad ei ühti bilansihaldurite enda osadega elektri müügil lõpptarbijatele, kuna bilansiportfell sisaldab ka portfelli kuuluvate teiste müüjate elektrikoguseid.