"Olen viimaste päevade jooksul saanud mitmelt poolt maailmast positiivseid indikatsioone, et Vene turu ärakukkumise tõttu ülejäävat piima on meil ühel või teisel kujul võimalik kaugemale müüa. Huvi on nii Aasia kui Aafrika riikidel, kuid tuleb silmas pidada, et selline müügitöö nõuab diskreetsust ja korrektsust ning seetõttu on konkreetsetest riikidest, mahtudest ja hindadest veel vara rääkida," ütles Sulling.
Veterinaar- ja toiduamet (VTA) saatis küsimused Indoneesiasse, Taiwani, Keeniasse ja Tansaaniasse, palvega selgitada piimale rakendatavaid impordinõudeid.
Tema sõnul teeb majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Eesti toodete ekspordivõimaluste leidmiseks tihedat koostööd Eesti Piimaliiduga ning ka veterinaar- ja toiduametiga, millelt tuleb esimene informatsioon, kas ja kuhu on Eestil võimalik oma kaupu saata. "Meie esimene siht on leida turud, kuhu pääseb võimalikult kiiresti," lisas Sulling.
Piimatootjate abiga on nüüdseks ka selgunud, milliseid tooteid on Eesti valmis potentsiaalsetele turgudele müüma. "On selge, et Aasias ja Aafrikas on hoopis teine vajadus kui Eesti lähiturgudel. Eesmärk on leida võimalikult kõrge lisandväärtusega tooted. Piimatootjate sõnul on mõistlik pakkuda erinevate toodete kombinatsioone ning kõige tulusam oleks korraga müüa juustu, võid ja vadakupulbrit," märkis Sulling.
Minister sõnas, et on praeguses olukorras valmis Eesti ettevõtjaid müügitöös aitama ning tema sõnul on uute müügivõimaluste leidmiseks perspektiivi.