Aina enam riike, nende seas USA, Ühendkuningriik ja Saksamaa, soovitavad oma kodanikel Hiinasse reisimist vältida.
Ka Hiina ise ärgitas eile oma kodanikke välismaareisidest hoiduma, et haiguse levikut piirata. Seni on haigestumistest teatatud vähemalt 15 riigis.
Esimese suurema lennufirmana teatas lendude tühistamisest British Airways, kes teatas, et palub klientidelt ebamugavuste eest andeks, aga klientide ja töötajate ohutus on nende prioriteet.
Hiljem teatas Indoneesia lennufirma Lion Air Group, mis on lennupargi poolest Kagu-Aasia suurim, et peatab Hiina lennud alates laupäevast tähtajatult.
Lendude peatamisest alates laupäevast teatas ka kolm Myanmari lennufirmat. Hongkongi lennufirma Cathay Pacific piiras samuti lendude arvu, tuues põhjuseks vähese nõudluse ja Hongkongi valitsuse viirusetõrjeplaani. Paapua Uus-Guinea läks veelgi kaugemale ning teatas kolmapäeval, et ei luba kedagi Aasiast riiki sisse.
Wuhani linna on lõksu jäänud tuhandeid välismaalaseid. Riigid on üritanud oma kodanikke sealt turvaliselt evakueerida, kuid nad on silmitsi suurte logistiliste, meditsiiniliste ja bürokraatlikke tõketega.
Täna lahkus Wuhanist USA tšarterlend umbes 200 ameeriklasega pardal, nende seas konsulaartöötajad. Veel 200 inimest olid Jaapani lennul, mis maandus hommikul Tokyos.
Lennuki pardal olid arstid, kes inimesi kontrollisid, kuid ametnike sõnul ei ole neil õiguslikku alust sundida karantiini inimesi, kelle proovid pole positiivsed. Siiski palutakse neil kodus püsida.
Teised riigid võtavad viiruse leviku tõkestamiseks karmimaid meetmeid. Austraalia evakueerib oma kodanikud Wuhanist Jõulusaarele, kus tavaliselt hoitakse asüülitaotlejaid. Prantsusmaa paneb enda evakueeritud kodanikud kaheks nädalaks Pariisis karantiini.
Jaapani autofirma Toyota sulgeb aga koroonaviiruse puhangu tõttu vähemalt 9. veebruarini oma Hiina tehased, teatades, et kui võtta arvesse erinevaid asjaolusid, nende seas kohalike ja regionaalsete valitsuste juhiseid ja tarneolukorda, otsustas Toyota tänasest tegevuse Hiina tehastes kuni 9. veebruarini peatada. Edasised otsused, mis puudutavad tegevust Hiinas, tehakse 10. veebruaril.
Otsus puudutab kolme tehast.
Wuhani linnast levima hakanud koroonaviirusesse on Hiinas haigestunud üle 6000 inimese ja enam kui 130 on surnud.