ILO leiab, et COVID-19 kriisist tingitud töötundide oodatav järsk vähenemine 2020. aasta teises kvartalis on selliste töötajate jaoks "vahetu oht elujärje kokkuvarisemiseks".
Oma kolmandas raportis koroonaviirusest ja töömaailmast hoiatab ÜRO agentuur mõju eest tööturu kõige haavatavamale osale, kes tegutseb tihti just kõige haavatavamates sektorites.
ILO peadirektor Guy Ryder ütles, et 1,6 miljardi inimese võimalus elatist teenida võib tohutult kahjustada saada.
"Me kõik peaksime mõtlema kannatustele ja inimeste vajadustele, mis on selle erakordse numbri taga," ütles ta.
ILO hinnangul langes töötundide hulk selle aasta esimeses kvartalis 4,5 protsenti võrreldes 2019. aasta viimase kolme kuuga. Seevastu 2020. aasta teises kvartalis on oodatav langus sulgemismeetmete tõttu umbes 10,5 protsenti vahetult kriisile eelnenud kvartaliga võrreldes.
Kõige rohkem töötunde kaotab Ameerika (langusega 12,4 protsenti), järgnevad Euroopa ja Kesk-Aasia (mõlemad langusega 11,8 protsenti).
"Miljonitele töötajatele tähendab sissetuleku puudumine ühtaegu toidu ja tulevikukindluse puudumist," ütles Ryder. "Miljonid ettevõtted maailmas vaevu hingavad. Neil pole tagavara ega ligipääsu krediidile."
Kui me neid praegu ei aita, siis nad lihtsalt kaovad.
ILO sõnul on kõige teravamalt pihta saavad sektorid majutus ja toitlustus, tööstus, hulgimüük ja jaekaubandus, kinnisvara ja ettevõtlus.
Kahe viimase nädala jooksul on sunnitud töökohasulgemisega maades elavate töötajate koguarv vähenenud 81 protsendilt 68 protsendile - seda peamiselt tänu töökohtade taasavamisele Hiinas.
Küll aga halveneb olukord kõikjal, kus töösulg kestab või kasvab.