Põllumajandusministeeriumi maaelu arengukava 2014–2020 juhtkomisjon kava kohaselt on arengukava mahuks planeeritud 936 miljonit eurot.
"Meil on kolm põhieesmärki – esiteks keskkonnasõbraliku tootmise edendamine, teiseks investeeringud toidutootmise ja -tööstuse efektiivsuse tõstmisesse, kolmandaks maaelu ja -ettevõtluse toetamine," ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. "Nende kõigi juures tuleb leida tasakaal väikeste ja suurte tootjate, ressursikasutuse ja keskkonnahoiu vahel."
Uues maaelu arengukavas on kavandatud 21 meedet. Eile maaelu arengukava juhtkomisjonile tutvustatud esialgse rahastamisjaotuse kohaselt suureneb praeguse finantsperioodiga võrreldes 15 meetme rahastamine, sealhulgas mitmete keskkonnatoetuste, mahepõllumajanduse, töötlemise investeeringute, koostöö ja Leader meetmete raames, teatas Põllumajandusministeerium.
Esialgse kava kohaselt ei ole uue arengukava raames plaanis tagastamatu abi vormis liikuva tehnika toetamine – selleks on uuel perioodil võimalik rahastust saada läbi finantsinstrumentide. Tavapäraste investeeringutoetuste raames keskendutakse senisest enam pikaajalistele ja enam lisandväärtust loovatele investeeringutele.
Päris uute tegevustena on ette nähtud finantsinstrumentide rakendamine, piirkondliku mullakaitse ja keskkonnasõbraliku aianduse toetused, samuti on plaanis laiendada mitmete meetmete ulatust, koostöö meetmesse lisanduvad mitmed lühikese tarneahela ja otseturustuse, innovatsiooni ning klastritega seotud tegevused.
Kõige suurema osa uuest maaelu arengukavastmoodustavad keskkonna ning konkurentsivõime eesmärkide rahastamine.
Maaelu arengukava lõplik maht selgub siis, kui Euroopa Parlament, Komisjon ja Nõukogu on ühiselt kiitnud heaks Euroopa Liidu eelarve aastateks 2014–2020.