OECD ärgitas riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid
"Protektsionism on peamine risk, mis võib negatiivselt mõjutada usaldust, investeeringuid ja töökohti," märkis OECD oma maailmamajanduse raportis, samas nentides, et muus osas on majanduse väljavaade positiivne ning kasv eeldatavasti kiirem, kui novembris prognoositi.
OECD prognoosib maailmamajanduse tänavuseks kasvuks 3,9 protsenti, ehk 0,2 protsendipunkti enam kui novembris. 2019. aasta prognoosi kergitati 0,3 protsendipunkti võrra samuti 3,9 protsendini. Mullu oli kasv 3,7 protsenti.
Raportis toodi ka esile, et OECD-ülene töötusmäär langes 2017. aastal esmakordselt kriisieelsele tasemele. Taastumine on olnud aga ebaühtlane ning "parimates aastates inimeste ja noorte töötusmäärad on mitmetes riikides, sealhulgas Ühendriikides, endiselt kriisieelse tasemega võrdsed või alla selle."
Majanduskasvu ja töökohtade toetamiseks on OECD teatel tähtis kaitsta reeglitepõhist maailmakaubandussüsteemi. "Valitsused peaksid vältima eskaleerimist ja tuginema terasetööstuse ülevõimsuse lahendamisel rahvusvahelistele lahendustele," kirjutati raportis.
Möödunud nädalal kehtestas Ühendriikide president vastuolulised tollimaksud terase- ja alumiiniumi impordile, mis on kergitanud üleilmse kaubandussõja kartusi.