"Gazprom on täitnud, täidab ja saab täitma oma kohustused täielikult," ütles Putin Teheranis ajakirjanikele pärast kõnelusi Iraani ja Türgi liidritega.Pärast seda, kui Putin 24. veebruaril väed Ukrainasse saatis ja lääs sellele Moskva-vastaste sanktsioonidega reageeris, on Venemaa hakanud vähendama oma gaasitarneid, et takistada EL-i riikidel oma varusid täiendamast, mistõttu Euroopa Komisjon koostab talve üleelamiseks gaasinõudluse kärpekava.
Teheranis kõneldes pilkas Putin läänt, mis püüab vähendada sõltuvust fossiilkütustest ja minna üle rohelisele energiale.
"Nad on suured eksperdid ebatraditsiooniliste suhete vallas ja ka energeetika vallas on nad otsustanud toetuda ebatraditsioonilistele energialiikidele – päikesele ja tuulele," ironiseeris Putin.
"Nad ise panevad kõik kinni ja otsivad siis kedagi, keda süüdistada – see oleks naljakas, kui poleks nii kurb."
EL-i liidrid leppisid mais kokku peatada aasta lõpuks enamiku Venemaa naftaimpordist osana seninägematutest sanktsioonidest, mille nad kehtestasid Moskvale Ukraina ründamise tõttu.
Kuid blokk loobus Vene gaasi otsesest keelamisest.
Eriti Saksamaa on olnud mures selle pärast, kas Venemaa vähendab gaasitarneid kättemaksuks EL-i sanktsioonide eest.
Venemaa on oma gaasitarneid Saksamaale juba koomale tõmmanud ja neis katkestusi teinud. Saksamaale viiv gaasijuhe Nord Stream 1 on näiteks kümnepäevasel hoolduspausil ja karta on, et Venemaa jätkab pausi veelgi kauem.
Gazprom on peatanud ka gaasitarned mitmesse Euroopa riiki, sealhulgas Soome, Poola, Bulgaariasse ja Hollandisse.
Vähendades gaasivoogu samm-sammult, tõstab Venemaa ka gaasi hinda, et mitte kaotada eksporditulu samas proportsioonis kui Euroopa kaotab gaasi.