Erakorralisi toetusmeetmeid on võimalik rakendada alates määruse muudatuse jõustumisest kuni 3000 tonni suuruse koguse täitumise kuupäevani või kuni 30. juunini 2017, olenevalt sellest, kumb kuupäev on varasem. Määrusega pikendatakse liidu ajutist finantsabi Eesti puu- ja köögiviljatootjatele 3000 tonni toetuskõlblike puu- ja köögiviljade turult kõrvaldamiseks, saagi koristamata jätmiseks ja toorelt koristamiseks.
Kui teatavate toodete liidust Venemaale importimise olukord muutub enne 30. juunit 2017, võib komisjon teha vastavaid muudatusi komisjoni delegeeritud määruses või selle tühistada.
PRIA teeb toetuse taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise otsuse sellise aja jooksul, et toetus oleks võimalik välja maksta 30. septembriks 2017.
Venemaa Föderatsioon kehtestas 7. augustil 2014 keelu mõnede toodete, sealhulgas puu- ja köögiviljade importimiseks Euroopa Liidust Venemaa Föderatsiooni. Sellele vastuseks on Euroopa Komisjon võtnud kasutusele erakorralisi toetusmeetmeid, kuna impordikeeld on põhjustanud Euroopa Liidu turul puu- ja köögivilja ülejäägi ning kokkuostetavate toodete hindade languse, mis mõjutab puu- ja köögiviljatootjate sissetulekuid.
2015. aastal jäeti saagi koristamata jätmise meetme raames koristamata arvestuslikult 508 tonni porgandit, 130 tonni peakapsast, üheksa tonni mustikaid ja kuus tonni õunu, mille kohta liidu finantsabi oli kokku 22 484 eurot. Saagi koristamata jätmise meedet rakendas viis põllumajandustootjat ning liikmesriigile eraldatud 3000 tonni suurusest kogusest kasutati ära 22% ehk kokku 653 tonni.