"SEB eesmärgiks on tuua start-upide maailmas end tõestanud töömeetodid traditsioonilistesse ettevõtetesse ning viia ettevõtluses uuendusi ellu kordades kiiremini, kui see hetkel toimub," teatas pank.
Innovatsioonikeskuse tuumaks on kasvuprogramm, mis kestab kolm kuni kuus kuud ja kuhu võetakse kaheksa kuni 10 ettevõtet, kahe- kuni neljaliikmelise meeskonnaga. Esimene, enam kui kümneliikmeline ettevõtete grupp on juba alustanud programmi läbimist.
SEB juhatuse esimehe Allan Pariku sõnul jõuab Eesti elatustasemelt Euroopa riikidele järele vaid siis, kui Eesti majanduskasv on Euroopa riikide esimeste hulgas. "SEB on võtnud majanduselu hoogustamises aktiivse rolli ja me lõime esimese omalaadse innovatsioonikeskuse koos spetsiaalse programmiga mille eesmärk on aidata ettevõtetel tõsta oma kasumlikkust ja kasvada kiiremini," rääkis ta.
"Eestis on palju 4 kuni 10 miljonilise käibega ettevõtteid, millel on justkui klaaslagi ees, sest nad ei suuda kasvada. Traditsioonilised ettevõtted ei julge enam teha muudatusi, sest nad kardavad, et nende kliendid ei tule muudatustega kaasa. Mõeldes nagu idufirmad, suudaks traditsioonilised ettevõtted selle klaaslae purustada ja edasi kasvada," märkis Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni EstBAN juht Heidi Kakko.