"Ennekõike tähendab see ühe väga segase ajajärgu algust. Kõige esmasem mõju on Suurbritannia enda inimest jaoks importkaupade kümnendiku võrra kallimaks muutumine. Lahkumise pooldajate võit tundub olevat piisavalt ülekaalukas, et poliitikutel ei jää nii-öelda tõlgendamisruumi ning parlament alustab läbirääkimisi liidust väljumiseks," ütles Nestor BNS-ile.
Kõnelused tulevad tema hinnangul pikad ja keerulised ning kõik see murendab Euroopa habrast majanduslikku kindlustunnet. "Kõige suurem löök saab see olema Suurbritannia enda majandusele, mis kaotas otsusega suure osa oma senisest konkurentsivõimest," rääkis analüütik.
"Soovides osa saada ühisturu eelistest, peab Ühendkuningriik vastu võtma Euroopa Liidu esitatavad tingimused, mis saavad vaevalt olema erinevad senisest korraldusest. Eesti jaoks on uudised halvad poliitiliselt ja mõjutavad negatiivselt ka meie ekspordi väljavaadet. Kui Suurbritannia enda osakaal Eesti kaubaekspordist on umbes 3 protsenti, siis meie peamise kaubanduspartneri Rootsi jaoks oli Ühendkuningriik võtmetähtsusega turg," rääkis Nestor.
Ühendkuningriigi valimiskomisjon kinnitas 24. juuni hommikul referendumi tulemused, mille järgi toetas 51,9% hääletanutest Euroopa Liidust lahkumist.
Lõpliku tulemuse järgi hääletas lahkumise poolt 17,4 miljonit inimest ning ühenduse liikmeks jäämist toetas 16,1 miljonit inimest. Hääletamas käis 33,6 miljonit inimest ehk 72,2% hääleõiguslikest kodanikest.