Hansson ütles Äriplaan 2014 konverentsil esinedes, et sideteenuste hinnad on langenud 10-12 protsenti käesoleval aastal. Hansson ei prognoosinud oma esinemises sideteenuste turu järgmise aasta arenguid, täpsustas keskpank Äripäeva lugu.
Telekomisektori järgmise aasta hinnakujundust vaadates tuleb siseriiklike trendide kõrval arvestada ka praegu arutusel oleva euroregulatsiooni võimalike mõjudega, ütles EMT avalike suhete juht Kaja Sepp.
"Kui jõustub üleeuroopalise ühtse sideturu otsus, ühtlustuvad sideteenuste hinnad ning see võib tähendada, et välisriikides toimuva hinnalanguse kõrval võivad siseriiklikud hinnad hoopis tõusta," selgitas ta. Kuna aga arutelud alles käivad, on Sepa sõnul keeruline järgmist aastat prognoosida.
Tele2 finantsjuht Argo Virkebau tõi välja, et võrreldes eelmise aastaga on Eestis keskmine sideteenuste hind 10 protsenti madalam ning sellega seoses on suurem mobiilikõne hinnalangus möödas. Virkebau ennustas, et järgmiselt aastalt on oodata 4G hinna alanemist, kuna kliente tuleb võrku juurde ja konkurents kasvab.
Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul Eestis on mobiilsideteenuste hinnad sarnaselt teiste Põhjamaa riikidega küllaltki madalad, jäädes 20–40 protsendi võrra allapoole Euroopa keskmisest. Sellest hoolimata arvas ka Seppänen, et kogu Euroopa Liidu telekomituru sideteenuste keskmisele hinnale võib küll alanemist ennustada.
Alates 2009. aastast on Euroopa Komisjonil käsil direktiiv, mille eesmärk on luua Euroopa 28 riigis õigus osutada ja tarbida digitaalseid teenuseid ükskõik kus Euroopa Liidus ning luua seeläbi ühtne sideteenuste turg.