Tuleks jääda mõistlikuks
Seega mõistlikkuse põhimõttest lähtuvalt peab ka tarbija arvestama, millise rahatähega ta midagi ostma läheb, et maksmiseks kasutatava rahatähe ja tasumisele kuuluva summa suhe oleks mõistlikult proportsionaalne. Ebamõistlik on näiteks eeldada, et minnes 100 eurose rahatähega ostma kioskist ajalehte, mille hind on 0,77 eurot, on kauplejal alati olemas vajalik kogus tagastusraha. Eriti oluline on võimalikult täpse raha andmine ühistranspordis pileti ostmisel, et säästa nii sõitja enda kui juhi aega ja tagada ühistranspordi sõidugraafikus püsimine.Hinnake tagastusraha hulka
Tuginedes oma tegevusala praktikale varub kaupleja tagastusraha vajalikus mõistlikus koguses olenevalt kaupleja käibest, müüdavate kaupade sortimendist ja hinnatasemest. Suurema väärtusega rahatähtede puhul võib kaupleja tarbijal soovitada enne ostmist müüjalt järele küsida, kas vajalik tagastusraha on olemas.Välja võib panna järgmise sisuga sildid:
- „Palume mõistvat suhtumist, kui tasumisel ilmneb, et kassas puudub hetkel sobiv kogus tagastusraha. Püüame leida lahenduse parimal võimalikul moel.“
- „Tasumisel X eurost suuremate pangatähtedega ei pruugi olla piisavas koguses tagastusraha. Vabandame!“
- „Soovid maksta X või suurema kupüüriga? Täpsusta, kas tagastusraha on piisavalt!“
- „Maksa võimalikult täpse summaga! Tagastusraha hulk võib olla piiratud!“
Konkreetse väärtuse (X) osas peab iga kaupleja ise otsustama.
Euroveeb