"Kõige olulisem on aidata ettevõtjatel hoida Vene sanktsioonide mõju minimaalsena ja kohaneda uue olukorraga. Esimesena on vaja tule alt välja tuua tootmisesse investeerinud esmatootjad," ütles põllumajandusminister Ivari Padar pressiteate vahendusel ning lisas, et olukorra valguses on töödelda tooraine kohapeal ja leida valmistoodangule alternatiivsed turud.
Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling kinnitas, et riik aitab ettevõtjaid uute sihtturgude leidmiseks vajalike otsekontaktide loomisel, kasutades Eesti välisesinduste võrgustikku ja aukonsuleid. "Uute turgude otsimisel tuleb oluline informatsioon tootjatelt – kuhu nad saavad ja tahavad oma kaubaga minna. EAS saab pakkuda tuge kontaktreiside läbiviimisel, samuti ekspordikonsultantide kogemust," ütles Sulling.
Väliskaubandusministri sõnul saab töö toidukaupadele uute turgude leidmiseks siduda ka teiste sektoritega. „Vene turule alternatiivide leidmine on ka pikemas perspektiivis Eesti majanduse huvides,“ märkis Sulling.
Ministrid rõhutasid kohtumisele järgnenud pressikonverentsil, et praeguses Euroopa julgeolekuolukorras tuleb üles näidata solidaarsust kohalike toidutootjatega – lahendusi otsivad riik ja ettevõtjad ning iga tarbija saab kaasa aidata, kui tarbib kohalikku toidukaupa.
Erakorralisel arutelul Põllumajandusministeeriumis osalesid Toiduliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eesti Talupidajate Keskliidu, Eesti Kalaliidu, Eesti Aiandusliidu, Eesti Piimaliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning mitmete ettevõtete esindajad.