aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) }
25.01.2017 Kolmapäev

Tööandjad: kiired maksu-uuendused halvendavad majanduskeskkonda

Tööandjate keskliidu hinnangul halvendab rahandusministeerium maksupoliitika elluviimisel Eesti majanduskeskkonda; liidu hinnangul töötavad kiirkorras menetletud maksu-uuendused majandusarengule vastu.

"Vähe sellest, et maksumuudatustega kasvab maksukoormus, mis iseenesest majandusele kuidagi kasulik ei ole. Maksumuudatusi menetletakse hea õigusloome ja normitehnika eeskirja ning kaasamise head tava rikkudes," kirjutas keskliidu juhataja Toomas Tamsar rahandusminister Sven Sesterile.

Valitsuse tegevusprogrammis olevatest maksumuudatustest on väljatöötamiskavatsus Tamsari sõnul plaanis vaid nende puhul, kus see on tegelikult juba varasemast olemas. "Seega soovitakse maksumuudatusi menetleda kiireloomulisena," kirjutas ta.

See ei ole nende seadusemuudatuste puhul Tamsari sõnul sisuliselt põhjendatud. "Rahvusvahelise kontserni laenude pandimaks ja tulumaksumäära muutmine on süsteemi põhimõttelised muudatused, mis mõjutavad välisinvesteeringuid. Need ei ole väikesed ega kiireloomulised muudatused, samuti ei ole probleemid uued," märkis Tamsar.

Igal juhul tuleb selliste muudatuste puhul tööandjate hinnangul koostada väljatöötamiskavatsus, kaasata ettevõtlusorganisatsioone ja koostada mõjuanalüüsid. "Mitte midagi sellist ei ole juhtunud ega paista ka plaanis olevat," kritiseeris Tamsar.

"Ka 19. jaanuaril valitsuses arutatud ettepanekud said valitsusliikmete heakskiidu ja rahandusministeerium hakkab juba eelnõusid välja töötama. Paljudest muudatustest olid ettevõtjad kuulnud vaid tükati ja meedia vahendusel," märkis Tamsar. Väga raske on nii kiiresti muudatusi analüüsida ja nende mõju hinnata, veel vähem oma tegevust selle järgi seada või poliitikas kaasa rääkida."

Sellise seadusloomekultuuri jätkumine vähendab Tamsari sõnul majanduses kindlustunnet ning usaldust valitsuse ja Eesti investeerimiskeskkonna suhtes. "See on viimane asi, mida Eesti praegu vajab. Kiirkorras menetletud maksu-uuendused töötavad majandusarengule vastu," kirjutas ta.

Tööandjad soovivad, et rahandusministeerium koostaks kavandatavate seadusmuudatuste väljatöötamiskavatsused ja majandusliku mõju analüüsi ning arutaks need ettevõtlusorganisatsioonidega läbi kooskõlas hea õigusloome ja normitehnika eeskirja ning kaasamise hea tavaga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255