Olulise osa koostööst moodustab infovahetus turgude ja kauplemiskohtade ning taksoregistri osas, kus nähakse suuremat maksuriski. Samuti nähakse kokkuleppe peamise koostöökohana ühiste sotsiaalkampaaniate korraldamist.
Lääne maksu- ja tollikeskuse juht Jaan Krinal märkis, et sarnane koostöö kohaliku omavalitsuse ning maksuhalduri vahel on tegelikult juba toimunud, kuid see ei ole olnud järjepidev. „Nii maksuhaldur kui ka kohalik omavalitsus on huvitatud, et maksutulud laekuksid õigel ajal ja õiges suuruses. Maksumaksjale saame infot pakkuda koostöös: maksuhaldur levitab informatsiooni maksude kohta, kohalik omavalitsus selgitab, kuidas kogutud raha kasutatakse,” lisas Krinal.
Kuressaare linnapea Urve Tiiduse sõnul toob koostöö alati rohkem kasu kui vastasseis. Seepärast hindab ta lepinguid, mis Maksu- ja Tolliamet kohalike omavalitsustega sõlmib. „Infovahetus ja maksumaksjate koolitamine aitab igati omavalitsuse töö korraldusele kaasa,” tõdes Tiidus.
Koostöökokkulepe on oluline tõstmaks iga inimese teadlikkust maksude mittetasumisega seotud riskidest, sest just laekunud maksutulust sõltuvad riiklikud ning kohalike omavalitsuste pakutavad hüved ja toetused. Koostööd tehes ja infot vahetades aidatakse ühiselt kaasa elanikkonna maksukäitumise parandamisele ja eelarvetulude korrektsele laekumisele.
Sarnase koostöökokkuleppe on Maksu- ja Tolliametiga sõlminud Narva, Tallinn ja Haapsalu, neile lisandus täna Kuressaare.
Lugupidamisega
Kaia-Liisa Kallas
Maksu- ja Tolliamet