Analüütikud võtsid hindamisel arvesse valimislubaduses märgitud 29-protsendilist tulumaksumäära üle 1600-euroselt sissetulekult. Põhinedes ministeeriumi suveprognoosil märkisid analüütikud, et seadustemuudatuste järel võiks tuleval aastal oodata eelarvesse täiendavalt 266 miljonit eurot, ületuleval aastal 314 miljonit ning 2018. aastal 375 miljonit eurot.
Muudatus mõjutaks arvestatavalt inflatsiooni, see võrdsustaks tulude jaotumist ühiskonnas ning võiks teoreetiliselt vähendada kõrgepalgaliste soovi suurendada oma tööpanust, märgitakse analüüsis.
Füüsilise isiku passiivtulu 26-protsendilise maksumääraga maksustamine tooks eelarvesse juurde 30–36 miljonit eurot ja ettevõtete kasumi jooksvalt 7 protsendiga maksustamine võiks anda 10–11 miljonit eurot. Viimast eeldusel, et 20 protsenti deklareeritavast kasumist peidetakse ettevõtete poolt edaspidi raamatupidamislikult ära.
Kaudsetest maksudest on sotsiaaldemokraadid lubanud e-sigareti nikotiiniga vedelike aktsiisiga maksustamist, mis võiks ministeeriumi hinnangul tuua eelarvesse 5 miljonit eurot. Energiajookide aktsiis, mis oleks näiteks 20 senti purgi kohta, annaks 2 miljonit eurot. Luksusautode maksu suurust andmete puudumise tõttu hinnata ei olnud võimalik, aga raskeveokimaksu eelarvemõju hindasid analüütikud 4,5–5 miljoni euroni.