"Põhimõtteliselt tundub maksu- ja tolliameti lähenemine õige. Pean mõistlikuks, et maksuamet läheneb probleemi lahendamisele positiivse programmiga ehk juhendiga, kuidas probleeme maksuametiga vältida," ütles Eesti Tööandjate liidu esimees Toomas Tamsar BNS-ile.
"Loodetavasti laieneb see juhtkonna suhtumine ka tavaametnikele ja revidentidele, kes samuti peaksid siin nägema oma rolli eeskätt ettevõtjate juhendamises ja aitamises, mitte püüdes igas väikeses OÜ kulus tõestada potentsiaalset maksupettust," lisas ta.
Maksu- ja tolliamet (MTA) kavatseb lähiajal võtta ühendust niinimetatud OÜ-tamise kahtlusega ettevõtetega ja neid nõustada, kuidas oma tegevus seadustega kooskõlla viia. Maksekäitumist mitte muutvate ettevõtete osas on ametil plaanis alustada maksukontrolli.
Ameti koduleheküljel avaldatud OÜ-tamise teemaline infomaterjal annab maksumaksjale kindluse, et selle järgi toimetades võib ettevõte muretult edasi tegutseda, ütles MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi pressiteate vahendusel.
OÜ-tamine on näilik olukord ettevõtetevahelisest teenuse osutamisest, et vähendada või hoida kõrvale tööjõumaksude tasumisest. Riigikohus on kinnitanud, et maksuhalduril on teatud juhtumitel õigus sekkuda poolte vahel sõlmitud tehingutesse ja maksustada tehingud vastavalt nende tegelikule majanduslikule sisule. Kui täidetakse tööülesandeid, siis tuleks sõlmida tööleping, kui juhatuse liikme ülesandeid, siis juhatuse liikme leping ning nõukogu liikme ülesandeid, siis nõukogu liikme leping, et tagada iga sellise lepingu puhul kõikide isikute ühesugune maksustamine ja aus konkurents.