Eelnõu kohaselt kiidetakse heaks Eesti ja Kirgiisia valitsuse vaheline tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingu eelnõu. Lepingule kirjutab kava kohaselt alla välisminister, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.
Eesti ja Kõrgõzstani vaheline leping järgib Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) koostatud tüüplepingut. Praegu on Eestil kehtiv topeltmaksustamise vältimise leping 56 riigiga.
Kõrgõzstani lepinguga saab kaetud kogu Kesk-Aasia piirkond – Eestil on kehtiv maksuleping Kasahstaniga aastast 2001 ning aastast 2014 lisandusid lepingud Türkmenistani ja Usbekistaniga. Allakirjutamist ootab ka 2015. aasta juunis parafeeritud leping Tadžikistaniga.
Topeltmaksustamise vältimise lepingute eesmärk on soodustada investeeringuid lepinguosaliste riikide vahel. Leping annab investoritele suurema õiguskindluse. Leping piirab tulumakse, mida tuluallikariik teise riigi residentide tulule võib kehtestada, tagab isikute võrdse kohtlemise ning kõrvaldab võimaliku topeltmaksustamise. Lepingus sätestatud vastastikuse teabevahetuse kohustus loob lisavõimalusi maksupettuste tõkestamiseks.
Kahes või enamas riigis tegutsemise tagajärjel on isik tavaliselt allutatud vähemalt kahe riigi maksuseadustele, mille kohaldamise tulemusena võib tekkida juriidiline topeltmaksustamine. Selle ennetamiseks jagab leping maksustamisõigusi riikide vahel eri tululiikide kaupa. Selline jagamine toimub ühe riigi maksustamisõiguse piiramisena teise riigi kasuks ja vastupidi.
Leping võib luua maksumaksjatele riigisisese õigusega võrreldes vaid soodsamad tingimused, kuna leping riigile uusi maksustamisõigusi ei anna. Kui näiteks lepingus on antud ühele lepinguosalisele riigile teatud liiki tulu maksustamise õigus, kuid riigisisese seaduse kohaselt sellist tulu selles riigis ei maksustata, siis ei teki riigil lepingu alusel õigust maksu võtta.