Kahe suurema muudatusena on plaanis toasoojale kehtestada referentshind ning teha võimalikuks püsitasu kehtestamine nii, et toasooja edastamise maksumus oleks soojahinnast eraldi. Allpool seda hinda sooja müües ei peaks tootja enam hinda konkurentsiametiga kooskõlastama.
Konkurentsiameti väljendas kohtumisel seisukuhta, et referentshinna rakendamine on väga hea hinnasüsteem, sest see motiveerib soojusettevõtjaid efektiivsemalt soojust tootma, jaotama ja müüma. Samas ei ole võimalik seda rakendada kahetariifsena, sest püsitasu ja muutuvtasu määraks ettevõtja ise ning tarbijatel puuduks võimalus selle õigsust igakuiselt kontrollida.
Samuti ei toetanud konkurentsiamet majanduskomisjoni ettepanekut juba 12-aastase lepingu sõlminud tootjale õigus jätkata uue konkursi võitnud tootja tingimustel lepingut järgnevaks 12 aastaks, mis ameti arvates on konkurentsiolukorda kahjustava sättega.
Eestis on ligi 230 kaugküttepiirkonda ning toasooja hind kõigub ligi 30 eurost kuni 90 euroni megavatt-tunni eest. Konkurentsiameti hinnangu kohaselt katab kaugküte 70 protsenti Eesti soojusvajadusest. Investeerimisvajadus on valdkonnas suur, mõne aasta taguse hinnangu põhjal on sektori investeerimisvajadus ligi 800 miljonit eurot, millest enamuse peab panustama soojusettevõtja.